Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők, segítség?

Testépítők, segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb 2éve edzem, huzamosabb ideje stagnálok. fehérje része mindig mérve volt, most a ch-t is növelni szeretném, hátha ebben rejlik a hiba.

Leírnám az étrendemet, tanácsokat szívesen veszek:


fehérje: 250gr tojásfehérje lé,540gr csirkemell, 250gr zsírszegény túró, edzésnapokon tömegnövelő turmix/fehéjre+bcaa+dextróz+glutamin

szénhidrát: 110gr zab, 330gr rizs,edzésnapon tömegnövelő/dextróz. ezt megtoldom még néha 50-100gr zabbal, ha éhes vagyok.

zsír: reggel délben 10g lenmag, 10g olíva olaj.


84kg vagyok. ezt az étrendet követem 2 hete, súlybeli növekedést tapasztaltam kicsit, de szerintem ez a kreatin kúrának tudható be, amit most kezdtem el. érdemes lenne emelni a ch-n? fontos lenne, hogy fejlődésnek induljak.

bármilyen tippet szívesen veszek!


köszönöm


2011. szept. 19. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Borzasztó sok fehérjét fogyasztasz, örülj, hogy még nincs komoly bajod. Amúgy miért gondolod, hogy az étrendeddel van a probléma?
2011. szept. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nem olyan sok fehérje ez, 220g körül van. azért gondolom mert az edzéseim intenzívek,szabályosak az ismétlések, bedurranok, és izomláz is jelentkezik.
2011. szept. 19. 19:47
 3/11 anonim ***** válasza:
Pihenőt mikor tartottál utoljára? Mi az, hogy szabályos az ismétlés? Mennyi ideig tart egy edzés?
2011. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 bix ***** válasza:

én egy fél évet stagnáltam régen amire idegemben hozzácsaptam kb 1000 kcalt (3 csomag puffasztott rizses "kartonpapírt" ) naponta. valahogy egyből megindult a menet... a kaja és edzésnaplómból én azt látom hogy igazából naturálban 2g/tsk fehérjével pont ugyanúgy nőttem hajszálra mint 3 körül. persze ha nem naturál akkor mehetne akár a 4 is, de igazából nekem elég volt a 2 is bőven.


dobj rá a ch-ra egy kicsit, pl egy csomag rizspufit, ha még mindig nem elég akkor kettőt. egy próbát megér. egyébként meg változtattál közben az edzéseken is vagy ugyanazokat a gyakorlatsorokat végzed? mert azért időnként érdemes megvariálni a sorrendet, gyakorlatot, mert elég hamar hozzászokik az izom az adott terheléshez... az is jó ötlet lehet

2011. szept. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

edzéseim elég változatosak, igazából szinte mindegyik edzés különböző. persze az alap gyakorlatok maradnak.

edzés felosztás:

1.mell

2.láb

3.váll-tric

4.hát-bic


egy edzés olyan 50-80perces. ismétlés tartomány is tág tartományban mozog, sokszor alkalmazom a piramis elvet is. a végére általában durrantásnak vetkőző sorozatokat rakok be, és pumpálok is az érzés miatt.


mint fentebb írtam, a pufirizstól már undorom van kb, ezért zabpehellyel szoktam megtoldani a ch-t, de nem rendszeresen. mivel még csak 2 hete mérem precízen a ch-t, nem akartam egyből eltájolni magam, és zsírosodásnak indulni. anyagcserém is elég gyors, napi 2-3x nyomom ki a brióst.


köszi az eddigi helpet is srácok!

2011. szept. 19. 20:04
 6/11 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Aludj sokat
2011. szept. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
nem sok ez a protein. a ch viszont kevés.én 90 kilósan eszek 750g rizst naponta, szerinted a 330g elég valamire? duplázd meg.
2011. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
te jóég, én ennek a harmadát se eszem mégis fejlődök...
2011. szept. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

akkor a rizst leviszem 250gr-ra, mert nehezen megy le, és leküldök 300-350gr zabpelyhet, meglátjuk mire lesz elég.

ez így kb 192+198ch meg edzés után tömegelő turmix. vagy szerintetek vigyem egyből feljebb ?

2011. szept. 23. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Figyelj b+, kezdessz fárasztani. ha nem jön a tömeg, akkor


1. szarul edzel

2. keveset eszel

vagy mindkettő.


kit érdekel, hogy mennyi ch-t eszel? Ha nem fejlődsz, akkor keveset. harmad kiló rizs nehezen megy le? barátom, az 2 étkezés. mi lesz a maradék 4-el?

2011. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!