Gyúrásnál mi a lényeg, mennyiség vagy minőség? Vagyis nehéz súlyokkal keveset, vagy könnyebbel többet?
A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: tegnap 09:20
Kis súly több ismétléssel is tud erősödni,csak attól függ h kajál.
A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 23:46
hány % a kb. a maximumnak az a kis súly amiről beszélsz.
azt hiszem a maximumnak a 75%-kával még lehet erősödni de inkább a 85-90%-os súly az amivel a leggyorsabb a folyamat és csak néha visszább venni 70-75-re. legalábbis én így tapasztalom magamon is.
Amivel tud 10 feletti ismétlést csinálni.Minél nagyobb a súly, annál jobban eloszlik a terhelés - azok, akik nem érzik a pl. mellizmukat felvenyomás közben, pontosan ezzel a jelenséggel találkoznak. Az izom kevés ismétlésnél nem tud eleget dolgozni, nem tud kifáradni, nem jönnek létre a szükséges mikrosérülések, nem merülnek ki a glikogénraktárai, hiszen csak részterhelés éri. És ha az izomtapadások nem szerencsések, az izomhas nem elég telt és hosszú akkor könnyen lehet, akaratubnk ellenére a lehető legkevésbé a célizmot dolgoztatjuk, minél nagyobb súllyal és kevesebb ismétléssel próbálkozunk.
A kevesebb súly több ismétléssel két dolgot tud elérni:
1. Jobban tudunk koncentrálni az adott izom összehúzódására, a terhelés valóban a kívánt izomra megy: el tudjuk érni a csúcsösszehúzódást, szinte szeparálhatjuk a segédizmoktól.
2. Több ismétléssel az izom mélyebb rétegei is dolgoznak, több rostot vonunk be a munkába és az izom valóban kifárad, így erősebb a stimuláció, az izom töb tápanyagot vesz fel és nagyobb lesz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!