Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyiket csináljam krav maga...

Melyiket csináljam krav maga vagy ketrecharc?

Figyelt kérdés
ez a 2 közül valamelyiket akarom üzni. melyik miért jó azokra vagyok kiváncsi
2011. júl. 24. 02:40
 1/6 anonim válasza:

csináltam mindkettőt, a krav maga az egy önvédelmi sport,a ketrecharc MMA az pedig küzdősport. Attól függ mit akarsz a krav maga megtanít arra hogyan fegyverezz le valaki ha pl késsel vagy bottal vagy lőfegyverrel támad rád (magasabb szinteken pl. katonaság,rendőrség)

Ha meg az MMA-t választod az nem annyira technikás de vannak benne technikás dolgok viszont az megtanít rendesen ütni rúgni és a konditad javítja oda kell a kondi ellentétben a kravmagával ahol a testedet használod nagyrészt. Nekem mindkettő nagyon tetszett de én jobban szertem a technikás dolgokat

2011. júl. 24. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 AtyeszLL ***** válasza:

Krav-Maga, és Kettlebell kombinációval nincs ellenfél.


(és nem azért, mert egy 24 Kg-os vasgolyóval nagyot lehet ütni!)


Semmi bajom a küzdősportokkal, de sajnos egyik sem elég életszerű. Még a ketrecharc sem, hiszen az utcán, elég ritka az 1-1ben felállás, segédezközök nélkül, sima padlón.

2011. júl. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Így van a krav maga inkább önvédelmi sport. fogások dobások szorítások. az a lényege h minnél gyorsabban és hatékonyabban lefegyverezd a támadót és hatástalanítsd. én is kiprobáltam pár küzdősportot nekem is jobban bejönnek a technikásabb dolgok. én kempo karatét tanultam. abban van földharc dobástechnika pusztakezes küzdelem és fegyveres is. és önvédelmi része is van nagyon jo kis sport.
2011. júl. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A Krav Maga az egy nagy hülyeség ami itt Magyarországon van. Ugyanis attól, hogy edzésen gumikéssel hadonászó partneredettől megtudod védeni magadat, a valóságban azonban nem.

Ketrecharchoz meg előtte egy álló, és egy földharc stílusban kell jártasnak lenned, vagy egy olyanban amiben alapból van álló és földharc (ez utóbbi elég ritka).

2011. júl. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 AtyeszLL ***** válasza:

Ja! Mondjuk azt elfelejtettem írni, hogy én nem a civil Krav-magát tanulom, hanem a katonait.

Itt végig visszük a mozdulatot, nem csak el veszem a kést, hanem vissza is szúrom.

2011. júl. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszaitokat.
2011. júl. 29. 00:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!