Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 7 hét alatt fel lehet készülni...

7 hét alatt fel lehet készülni egy félmaratonra?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Eddig inkább bicajoztam, néha napi 2 órát is. Pár hónapja fogytam 70 kgról 63ra, de még a 172cmes magasságomhoz szeretnék leadni párat. Mostanában futni kezdtem, megtetszett, kb 10-12 kmt futok le naponta, kétnaponta, sétás megállásokkal (amikről tudnék lefaragni) szűk 1,5 óra alatt. Azt szeretném kérdezni, hogy fel tudnék-e készülni a szeptember 4.-ig egy félmaratonra, úgy, hogy azért ne kelljen szégyenkeznem az idő miatt sem. Azt tuti nem szeretném, ha ott verseny közben fel kéne adnom. Akkor inkább majd később.

Szóval? Aki benne van a témában, írna nekem, mint kezdőnek? :)


2011. júl. 15. 23:31
 1/7 A kérdező kommentje:
inkább 10 km az a 10-12, hogy jobban utánanéztem.
2011. júl. 15. 23:45
 2/7 anonim ***** válasza:
ha naponta ennyit futsz, még felkészülés nélkül is le tudod futni. De a stílusoddal gond lehet, mert igen lassú vagy. Próbálj meg nagyobbakat lépni. Szinte ugyanazzal az energiával jobban haladsz, és nem is tart olyan sokáig a táv. De a Google-ba is utána nézhetsz a futás technikájának.
2011. júl. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ. :)
2011. júl. 16. 00:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha 10 kilót amúgy sem túl gyors tempóban csak sétálásokkal tudtál lefutni, akkor azért a 21 km elég necces. Kezdőként nem feltétlen félmaratonnal kéne kezdeni.
2011. júl. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha sikerélményre vágysz, lehet még nem kéne erőltetni! 2 hónap nem sok idő, de ahogy érzed.. Sok sikert!
2011. júl. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 WBTBWB ***** válasza:
Szerintem lehet, hogy a Nike még egy kicsit korai lesz, de novemberben van a Balaton Maraton, és ott a második nap lehet félmaratont futni. Na szerintem ott kéne neked debütálni ezen a távon, illetve előtte 1-2 rövidebb versenyen felmérni az állapotodat. Én is mondjuk tavaly kezdtem a futást májusban, és szeptemberben már futottam a Nike-n egy 1:34-es időt, de én előtte 3 évig úsztam versenyszerűen, nyáron pedig kegyetlen sokat edzettem. És emellett vékony-szálkás vagyok, szóval az alkatom is nagyon passzol a futáshoz. Egyébként ha kitartóan végignyomod ezt a 7 hetet, akkor sikerülhet. Amúgy a páros nem érdekel? Mert Nike-n lehet azt is.
2011. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Amúgy kezdek lemondani róla. Jelenleg szeretek futni, és nem akarom ezt elrontani. Inkább futok a magam örömére, mivel egy kudarc eléggé leszívna. Az is, ha az utolsók között érnék be. Bár a múltamhoz képest az se rossz. Inkább elmegyek az 5 kmes futásra szeptemberben, bár az nem lesz nagy kihívás. És lehet, hogy már novemberre elég jó kondiban leszek az igazihoz. :)

Amúgy nincs kivel futnom kettes váltóban a félmaratont. Nincsen ENNYIRE sportos haverom. :)

2011. júl. 16. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!