Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ez a kondi étrend? Kezdő...

Jó ez a kondi étrend? Kezdő vagyok még.

Figyelt kérdés

Én állítottam össze, de kiváncsi vagyok a véleményetekre. A héten szeretném kezdeni az edzést..

64kg vagyok és 18-éves. Szeretném ha az étrendem változatos lenne és nem enném mindig ugyan azt, ugyhogy a /-el elválasztottakat úgy kell érteni hogy egyszer ezt, máskor azt eszem. szóval cserélgetem őket..

(am étrend kiegészítőket nem szivesen használnék, azért nem is írtam bele)


9-kor banánturmix(banán, kevés tej és zabpehely)


11-kor tésztafélék(durum tészta/teljes kiörl. kenyér) + sajt/tojás + párolt zöldségek/fagyasztott zöldségek/zöldségsaláta(olajjal leöntve).


1-kor hüvejesek + tojás/sajt esetleg néha hal.


3-kor rízs(fehér/barna),csirkemell


5-kor edzés

rögtön utána szőlőcukor, protein tartalmú tejsavó turmix


7-kor rízs, csirkemell, párolt zöldségek/zöldségsaláta(leöntve olivaolajjal),szója(granulátum, kocka)


9-kortúró, kevés zabpehely


2011. júl. 15. 22:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az étrend jó csak attól függ miből mennyit eszel.
2011. júl. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
Az étrend szar, ebből tökmindegy, mennyit eszel.
2011. júl. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"étrend kiegészítőket nem szivesen használnék, azért nem is írtam bele"

"protein tartalmú tejsavó turmix" Akkor ez mi? Illetve van olyan tejsavó turmix ami nem protein tartalmú? :\

2011. júl. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

elsőnek: ok, azt majd kiszámolom valahogy. Egyébként edzés után több kell mindenből, kivéve zsénhidrátból, igaz? Illetve ha megvan adva hogy testkg-onként mennyi ez meg az kell, akkor azt egy egész napra értik ugye?(kezdő vok(: )

másodiknak: megy a lepontozás...

harmadiknak: Igazad van, mikor elküldtem a kérdést utána eszméltem fel, de amúgy azt muszálynak tartom (nem tudok természetes gyors felszívódásó fehérjéről, max a tej de abba kevés a fehérje) Ja és a tejsavó turmixban nyilván van protein, igen rosszúl írtam (am étrend kiegekben nem vagyok otthon)

2011. júl. 16. 09:41
 5/12 clint ***** válasza:

a tej nemhogy nem gyorsfelszívódásu de egyáltalán nem szívódik fel semmi protein belőle, plusz a mellé bevitt fehérjék emésztését is rontja.

Szénhidrátot meg edzés után bőségesen fogyassz. Ilyenkor kb másfél órán át nem raktározódik zsírba hanem remek energiaforrás. 50 gramm szölőcukor (bár én a maltodextrinben jobban hiszek) és utána 40-50 percen belül rizset vagy zabpelyhet is vigyél be.

A fehérjéket adagonként 30-40 grammot vigyél.

2011. júl. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az nem sok egy kicsitt? Én úgy számoltam hogy étkezésenként egy olyan 20gram fehérjebevitel az optimális.(am sorry elirtam a súlyom, nem 64, hanem 60)
2011. júl. 16. 11:54
 7/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok, pontozz csak le te szerencsétlen, azért mert a kérdésre válaszoltam. Hogy miért szar?

Első étkezés: A banán rossz, tele van fruktózzal, ami a leggagyibb ch a világon. A tej kuka, a zab oké. De hol a fehérje? Már ezzel megkezded a katabolizmust.

Második étkezés: A sajtok általában iszonyat zsírosak, viszonylag kevés fehérjével, a tojásból meg elég nagy mennyiséget kéne bevinned. 20 g fehérje 10 db tojásfehérjében van. Ez egy doboznyi, kb 300 forint. Ennyiből vehetsz majd 30 deka csirkemellet, ami sokkal jobb.

Harmadik étkezés: ez még lehet okés is, bár a sajtról meg a tojásról ugyanaz a véleményem, hálistennek azért a hüvelyesek is tartalmaznak fehérjét rendesen.

Az ezutáni étkezések rendben vannak.

2011. júl. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Már bocs, de a válaszod haszontalan volt, viszont akárhogy nézzük joltettem hogy lepontoztalak, hiszen sikerült leírnod pontosan mire gondolsz, és ez a lényeg. Viszont erre a válaszodra nyomok egy hasznosat, mert megérdemled! Szoval kösz a tippet, erre voltam kiváncsi..
2011. júl. 16. 15:09
 9/12 clint ***** válasza:
nem gond ha 20 gramm a fehérjebevitel a lényeg, hogy mindig forogjon aminósav benned, de 40 grammot meg tudsz emészteni.
2011. júl. 17. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindig forogjon aminósav benned. Ez azt jelenti hogy minden étrezésemnek tartalmaznia kell fehérjét, vagy a 6-ból legalább hánynak? Illetve még annyi, hogy nembaj ha az egyik étkezésem jóval kevesebb fehérjét tartalmaz mint egy másik? Viszont a napi x fehérja az meglenne.
2011. júl. 17. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!