Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy edzés...

Miért van az, hogy edzés közben fáj a nyakam?

Figyelt kérdés
Rendszeresen erősítem a hasizmomat. Több fitness-dvdn láttam már, hogy az edző azt mondja, hogy az állunk és a mellkasunk közti távolságnak nagynak kell lennie. Viszont így megfájdul a nyakam. A fájdalom nem zavarna, de félek, hogy valamit rosszul csinálok.
2011. júl. 3. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell nagynak lennie. Az arra jó hogy jobban dolgozzanak az alsó hasizmok. Ha behajlítod a fejed akkor csak a fölső hasizmaidat is erősíted ami már inkább nyak meg mellizom de azoknak se árt a fejlődés.
2011. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megvan a külön gyakorlat alsó hasizmokra is, és kifejezetten szép sérüléseket lehet összeszedni ilyen fejfeszegetésekkel. Nekem egyszer sikerült kiugrasztani a nyaki gerinccsigolyámat, szóval hidd el, tudom miről beszélek, és nem ajánlom kipróbálni.

Csináld úgy a gyakorlatot hogy a fejtartásod normális legyen. Ha meg alsó hasizomra akarsz edzeni, arra való a lábemelés.

2011. júl. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyira kell egyenesen tartani a fejet hasprés közben,hogy nagyjából egyenes maradjon a gerincvonal.

Kb egy teniszlabdának be kell férni az áll alá.

Így egészséges a mozdulat hosszútávon és csak a nyak izmot enyhén-a gerincet nem-terheli.

Amíg nem megy szabályosan,addig ne is tedd tarkóra a kezed.

Csináld csípőre tett kézzel.

A nyak izomban érzett terhelés csak azt mutatja,hogy igen nagy szükséged van a gyakorlatra,ha ez is már így igénybevesz.

2011. júl. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!