Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire figyeljek a futásnál,...

Mire figyeljek a futásnál, mennyit fussak stb?

Figyelt kérdés

Hónapok óta járok heti 2-3 alkalom aerobikra. Most hogy kijött a jó idő, szeretnék kicsit kint is lenni, és elhatároztam, elkezdtek futni.

Tegnap voltam először, kb fél órát futottam, sétáltam felváltva a közeli futópályán.

Kell valamire figyelnem futásnál? Valami edzésterv? A neten többet láttam, de hülyeségnek tartom méregetni az időt. Tegnap is addig futottam, amíg jól esett.

Kell-e pihenőnapot tartanom?

Mire figyeljek még?

Mennyivel kezdjem, hogy növeljem az időt? Vagy távolságot mérjem?

Előre is köszi minden hasznos tanácsért!


2011. jún. 28. 14:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Az elfelejtettem írni: fogyni szeretnék.
2011. jún. 28. 14:05
 2/3 SKAnita84 válasza:

Szia!

Ha jártál eddig aerobikra akkor szerintem a fizikai állapotod megfelelő lehet, így nem hiszem, hogy kezőként kellkezelned magad. Több helyről hallottam, hogy nagyon fontos a cipő(A Merrellnek van egy új cipője,Barefoot, nagyon jó futáshoz) és a zokni(mindenképp olyat válasz, amiben nem csúszkál a lábad és az izzadást is elnyeli, így elkerülhetsz több kellemetlen dolgot is), a levegővétel(csak egyenletsen, még akkor is hamár a kifulladás határán vagy), és igen szerintem szünetet is tarts.De mindig nyújts előtte és utána is.Ha csak úgy lejárnál futni, akkor nem hiszem, hogy annyira figyelned kéne az időt, azt inkább annak kell, aki sportszerűen vagy versenyszerűen fut.Én mindig is úgy gondoltam, hogy ha már nem esik jól a futás akkor ne eröltesd mert attól csak elmegy az kedved a dologtól.Halgass közbe zenét, kapcsolj ki.:)

2011. jún. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Épp az ellenkezőjét vettem észre.

Gyakorlatilag 10 perc alatt úgy leizzadtam, mint aerobik alatt.

Gondolom, az erőnlétem annyira még nem jó. Mondjuk anno, pont emiatt kezdtem el tornázni.

2011. jún. 28. 14:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!