Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyemelés kezdőnek?

Súlyemelés kezdőnek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok , vannak itthon súlyok : 2 darab rövid , 1 darab 6kg , és egy hosszú ami összesen 15 kg , tudok hozzárakni elvenni , de szerintem ez jó , és van egy fekvenyomó padom . Hogyan súlyozzak , egy héten hányszor , melyik nap mire , és mennyit ?? Pl.: hétfő bicepsz,váll , olyan 10x bicepsz 6kg-os súllyal , és 15x váll 5kg -os súllyal ... csak értelmes válaszokat , köszi !!
2011. jún. 25. 19:10
 1/8 A kérdező kommentje:
ide még nem írtam kérdést , csak nehogy az legyen , hogy te írtad ezt is , azt is , NEM , ide még nem írtam kérdést
2011. jún. 25. 19:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezzel már lehet normálisan edzeni, itt nézz szét:


[link]

2011. jún. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm !!
2011. jún. 25. 20:25
 4/8 A kérdező kommentje:
csak azt nem értem , hogy mi ez , hogy mell fekvenyomás sorozat 6 ismétlés 12 , mi az , hogy sorozat , és hogy ismétlés ??
2011. jún. 25. 20:29
 5/8 A kérdező kommentje:
az ismétlés az az , hogy egyfolytában 12-szer fogom megömelni a súlyt , a sorozat meg az , hogy hányszor fogom megömelni 12-szer a súlyt , ugye ??
2011. jún. 25. 20:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2011. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
okkés , köszi szépen
2011. jún. 25. 22:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Szomorú vagyok. Ha súlyt szeretnél emelni, még csak-csak tudnék segíteni, de így, hogy gyakorlatilag gyúrni akarsz, majdnem csak segít bárki...


Sok hasznát nem veszed ezeknek, mert hosszabb távon könnyűek. Tricepsz, bicepsz, brachilis, alkar gyakorlatainak elvégzésére elég lesz. Nagy izomcsoportokra húzódzkodás, tolódzkodás, fekvőtámaszok, békaügetés guggolásból felugrás - nem vicc!) , törzsemelés asztalról társ segítségével lefogott lábakkal ezekkel elérsz némi eredményt. Nem terheli függőlegesen a gerincet, nem súlyosbít bokasüllyedést, ez esetben kihagyhatod az ortopédiai alkalmasságit. Ugyanis ott 10-ből 8 alkalmatlan volna komolyabb testépítésre!


Sok sikert!

2011. aug. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!