Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az izomláz jó? Vagy mégsem?

Az izomláz jó? Vagy mégsem?

Figyelt kérdés

Mielőtt kitettem a kérdést nézegettem előző kérdéseket, de nincs egyértelmű válasz.

Valaki azt mondja, hogy jó, mert akkor edzettél helyesen.

Valaki azt, hogy nem jó, mert az izomláz nem más, mint mikrosérülések, tehát szarul dolgoztál.

Szerintetek?


2011. jún. 22. 14:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mióta figyelmesen és rendszeresen edzek, sosincs izomlázam de mégis elfáradok, másnapra elmúlik nekem ez is.
2011. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én így tudom, ezt ne vedd készpénznek: Izomláz nem túl jó. Egy edzés alatt semmi mást nem csinálsz, csak szétbombázod az izmaidat, tehát izomzat szempontjából egy edzés közvetlenül csak negatív hatású. Amikor regenerálódsz, megfelelő fehérje, szénhidrát bevitellel ez pozitív irányba vihető. Ha izomlázad van, nehezebben regenerálódsz. C-vitamin, glutamin segíti a gyors regenerálódást.
2011. jún. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazából senki sem tudja megmondani mi pontosan az izomláz, csak tippelgetnek. Egy biztos, ha nincs izomlázad attól még tudsz fejlődni.
2011. jún. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Remélem ez fordítva is igaz, azaz ha van izomlázad, akkor is fejlődsz rendesen, és nem b@sztad el.
2011. jún. 22. 14:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha van izomláz az adott izomban, az annak az indikátora, hogy jól edzettél, koncentráltál. Hátazásnál ha másnak bedurran az alkarod meg bicepszed, a hátad meg nem, akkor tudod mi van.


Hogy jó é?


Hát nem jó mert fáj, de valakiknek elkerülhetetlen, ki kell bírni. Ha van megfelelő kaja, meg kiegészítés, akkor le lehet szarni az izomlázat szerintem.

2011. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
* másnap
2011. jún. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Amúgy nekem még jól is esik ez a kis fájdalom. Tehát inkább edzés szempontjából értettem hogy jó-e.
2011. jún. 22. 15:03
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább ilyen izomégés szokott lenni (ha létezik ilyen:D), nem izomláz, de érzem, hogy dolgoztam és hamarabb is fárad az adott izom stb.
2011. júl. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TOMAtm ***** válasza:
100%

az izomláz annak a jele h a test nem képes ellátni oxigénnel-tápanyaggal az edzett izomzatot.ezért a test a meglévő izmokat égeti. -hát szerintem ez k*rvára nemjó dolog.

ennek ellenére 2 féle izomlázról beszélhetünk.az első,az edzetlen illető izomsanyargatása nyomán keletkező tejsavasodás.ez gyakorlatilag annyi h a vér nem szállít elegendő oxigént a glükózzal ezért kap izomlázat az egyén.

a másik fajta izomláz az edzett embereknél jelentkezik ezt pedig a sejtek mikrosérülései okozzák(a különbség a 2 izomláz közt nemcsak az eltérő ok,hanem az idő is.míg az edzetlen embereknél már aznap estére kijön az izomláz,az edzettek esetében akár 2-3 nap múlva is jelentkezhet).

ennek ellenére az edzettek esetében sem 'jó' az izomláz,mert hiába hallod h mikrosérüléseket kell okozni,valójában nem kell.ez idő alatt nagyobbnak tűnnek az izmok,mert a sérült sejtfalon könnyebben beszivárog a sejtbe a viz ami gátolja a regenerációt és az izom kézségét egy következő edzésre.

érdekes módon azonban vannak olyan edzéstervek amelyek kifejezetten az izomlázra építenek,szinte folyamatossá téve azt...és nagyon eredményesek.ezt tapasztalatból mondom.

2011. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy olyan kérdés, amiről még ahány kutatás, annyi féle magyarázat. A két legelterjedtebb nézet az, hogy az edzés miatt tejsavval telsz fel, és ez okozza a fájdalmat, vagy hogy mikrosérülések keletkeznek az izmokban. Ebben a kérdésben ne várj itt választ, mert mint írtam, nincsen hivatalos állásfoglalás.


Amiben mindenki egyetért az az, hogy edzés után nem igazán kerülhető el, max a mértéke a kérdés. Én úgy gondolom - és még sokan mások - hogy az izomláz az nem KELL. Lehet, és nem is baj ha van, de nem ettől függ, hogy jól edzettél-e!

2011. júl. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!