Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Capoeira vagy Muay Thai?

Capoeira vagy Muay Thai?

Figyelt kérdés

Egy rio-i gettókban utcai harcokban tapasztalt profi capoeira-s meg tudna-e verni egy thaiföldi muay thai box bajnokot? Természetesen fegyvertelen küzdelemről van szó, egy-egy ellen. Indokot is kérek.


(Elméleti kérdés)


2011. jún. 16. 16:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Ja és nem hiszem hogy a capoeirás nyerne :)
2011. jún. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Ja és egyébként nem csak a Muay Thai-nál kell nyújtani hanem ugyan ugy a Capoeiránál is. :)
2011. jún. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

szerintem ez magáért beszél: http://www.youtube.com/watch?v=maQINqPI7S0


ha bajnokokat nézünk akkor nyilván más ott a szabály mint az utcai harcban, egyetértek azzal aki szerint az utcai harcosok keményebbek, nyilván az edzésüktől is függ


de például nem hiszem hogy a capoeirás edzi a sípcsontját, így egy muay thai bajnok könnyen okozhat neki csonttörést rúgással (kb320kgnak megfelelő erő)


szerintem a capoeira veszélyes stílus, mert több kockázattal jár. hosszútávon semmiképp sem működik, ráadásul a nagy forgolódás közben egyszer kirúgják az egyensúlyod, vagy beütnek egy helyre, és kiterülsz. a látványos pörgések nem mindig erősek is.

előnye hogy a mozgások megtévesztik az ellenfelet, nagyobb lendületeket lehet nyerni belőle


a videóban látott duplarúgás sem biztos hogy egy rendes mma harcos ellen jó lenne, de az még hatásosnak látszik (nem tudom ki az illető, de elég vérszegény stílusa volt mmahoz képest).


ha több ilyen videó készülne különböző ellenfelekkel, talán lehetne mondani biztosat

2011. jún. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Én szerintem a Muay Thai harcos győzne! Azért is, mert a Capoeirában sztem túl sok a felesleges mozdulat( fordulásos rúgások, szaltó, stb.)
2011. jún. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát nézzük meg, ott táncolgat a Capoeirás miközben a Muay Thai harcos (aki nem sportként űzi és nem is a ringben) nyugodt és csendes elmével áll elötte és a Capoeriás még mindig nem támad. Megvárja a Muay Thai harcos a megfelelő időt és oda rúg vagy üt és a Capoeirás nem fog többet táncikálni ennyit. :D
2011. jún. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Itt minden le van írva a Muay Thai-ról:


http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok__..

2011. jún. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

18:29vagyok


21:15

valóban több energiát emészt fel de előnye a megtévesztés és hogy olyan helyekről támadhatsz, ahonnan nem számít rá.


21:46

a gyerekes "harcosfilmekben" biztosan így van, de a valóságban a capoeira nem táncikálásról szól.

2011. jún. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Geri1985 ***** válasza:
Egyértelmű a válasz! Muay-thai, és abban is a tradícionális Muay-thai! Szép, látványos a capoeira, de az ugra-bugra nem fog segíteni senkin az utcán. Elvileg az is egy harművészet lenne, de pl.: K1 gálán én még sosem láttam capoeria-s harcművészt ringbe szállni! Minden harcművészeti ágnak van szépsége, én a Muay-thait preferálom, mert azt űzöm jó ideje. De egy capooeria-ásnak minimális esélye lenne egy igazi Thai boxolóval szemben, ha egyáltalán van neki!
2011. nov. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 december5 válasza:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pA..


Marcus Aurelio - nak hívják a srácot és capoeirás

bizonyított már mma-ban is. találsz róla több videót is a youtube-n


szerintem egy muay thai bajnok vagy capoeirás vagy kung fu-s vagy akármilyen harcművészetet gyakorló ember nem lesz legyőzhetetlen harcos

2014. jún. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!