Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ökölvívás vagy Wing Tsun Kung-Fu?

Ökölvívás vagy Wing Tsun Kung-Fu?

Figyelt kérdés
Melyik a hatékonyabb és miért? Melyik jobb utcára?
2011. máj. 13. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Visszakérdezek.

Szerinted hogyan lehet jobban megtanulni verekedni?

Úgy,hogy kesztyűben,fogvédőben bunyóztok,zsákoltok minden edzésen.

Vagy pedig úgy,hogy lányokkal lassított felvételben életszerűtlenül gyakoroltok valami lehetetlen dolgot és soha nincs bunyó.

2011. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Egyértelműen az ökölvívás! Nem is értem, hogy sok wing tsunos miért is hiszi azt, hogy annyira jó az utcára a WT. Lehet, hogy tudnak gyorsan hadonászni, csak ez így kevés. A bokszban megtanul az ember gyorsan, pontosan és erősen ütni valamint elmozogni és védekezni. Lehet, hogy jó a WT, csak Magyarországon oktatják szarul, ráadásul egy hatalmas pénzlehúzás.
2011. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ökölvívás=küzdősport.

Wing Tsun=harcművészet.

Ami az utcán a legjobban alkalmazható: önvédelmi sportok(krav maga,defendo stb.)

Döntsd el,mit is akarsz csinálni;)

2011. máj. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Foltos Gáspár! Látom te is (és hozzád hasonlóan sokan mások is), bedőltél az izraeli reklámnak, hogy hú a krav maga a tökéletes utcai önvédelem. (A defendo meg mi a f@sznak lett kitalálva? Szinte minden technikája megegyezik a krav magáéval)


Gyerekek vegyétek már észre, hogy pénzlehúzás. De most térjünk vissza a kérdéshez, mert itt most a WT-ról és a bokszról van szó. A boksz ugyan csak sport, de mivel az ember ösztönösen úgy támad vissza, hogy üt, és az utcai bunyók nagy része az ütésekből, lökdösődésből és birkózásból áll, éppen ezért fontos, hogy tudjunk jól ütni. Az ökölvívás az ütésekről szól, azt nagyon jól megtanítja. Valamint ad egy jó állóképességet, gyors leszel és megtanulsz elmozogni és védekezni. A wing tsun lehet, hogy alapvetően nem rossz, csak nálunk oktatják sz@rul. Én valahogy nem hiszem el azt, hogy az ilyen gyors kalimpálásokkal lehet-e valamit kezdeni. A kung-fu az harcművészet (legalábbis itthon csak a formagyakorlatos művészi részét erőltetik, a harc részét nem igazán, vagy csak kevés helyen), társalogjon az univerzummal az akinek van egy rakás lóvéja erre.

2011. máj. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

08:54-es

Amit írsz a krav magáról,lehet hogy igaz,nem vagyok benne ebben a sportban(bár szerintem egy jó krav maga oktatótól igenis lehet tanulni,nem viccből képzik ilyen önvédelmi módszerekkel a testőröket),de sorra jönnek az olyan kérdések,ahol felsorol 3 küzdősportot meg 2 harcművészetet,és akkor melyiket ajánljátok utcai önvédelemre.Egyiket sem!Oda önvédelmi sport kell,ezek tartalmazzák,foglalják össze azokat a technikákat,amelyeket egy utcai támadás során alkalmazni tudsz.

Az megint más,hogy egyes harcművészetek is tartalmaznak önvédelmet(igazából az alaptechnikák is erre épülnek,ezek gyakorlatbeli alkalmazása az ún. bunkai)de ha csak az utcán akarod megvédeni magad,akkor én mégis a krav maga,defendo,vagy valami más önvédelmi sport mellet tenném le a voksom.

2011. máj. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Sohasem értettem azokat az embereket,akik pusztán azért tanulnak valamilyen harcművészetet vagy küzdősportot,hogy meg tudják magukat védeni az utcán...És a mozgás öröme hol marad?Aki csak önvédelem miatt akar harcművészetet tanulni,annak az egész csak nyűg.

És ha sohasem támadnak meg életedben??Akkor feleslegesen jártál órákra?

Még egy szerintem fontos tényező:A harcművészetek többsége mentális önvédelemre is tanít,mivel erre minden embernek szüksége van...És benne van a szóban:MŰVÉSZET,tehát szépség és eredetiség...

2011. máj. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Hát haver, ha neked ennyi pénzed van, hogy elb@zd arra, hogy harcművészkedj a szépségért, akkor te vagy az aki feleslegesen jár oda, az ilyen gondolkodású emberek végett, van az, hogy Magyarországon a harcművészetek oktatásának a szintje a béka segge alatt van. Igen is a versenyzés és az önvédelem a lényege. Ha neked fontos a mozgás öröme, akkor menj pingpongozni vagy úszni. Ugyanakkor ha megtámad majd egy roma az utcán akkor majd csodálkozz azon, ha jól megagyal. És akkor jössz majd rá, hogy te tanultál fölöslegesen harcMŰVÉSZETET.

2011. máj. 26. 18:32
 8/12 anonim ***** válasza:

Azért ennyire nem kell f*sni,ennyire azért nem rossz a helyzet.Ha attól tartassz,hogy megtámadnak az utcán,akkor az előbb-utóbb be is következik.Hamarabb utolér a baj,ha félsz is tőle.Én speciel éjszaka is halál nyugodtan sétálgatok egyedül az utcán a kis termetem ellenére is.

Mellesleg ha rád támadnak hárman késsel,akkor úgysem tudsz mit tenni...Ezért is felesleges pusztán önvédelemből küzdősportot tanulni.Ezeknek a sportágaknak van más haszna is az önvédelmen kívül!!

2011. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

22:08


Mért ne tudnád az ökölvívással megvédeni magad az utcán? Szerintem sokkal hatékonyabb mint a kung fu....

2011. júl. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Annyi hülyegyerek van itt komolyan. Mi az hogy a box jobb mint a kung fu? a boxtól minden jobb! Boxon soha semmit nem fogsz tanulni mert csak üttök és kész ennyi. A kung fu meg eleve egy harcművészet. Elég kizártnak tartom hogy egy boxoló egyáltalán megérintsen egy kung fust. válaszd a harcművészetet én azt javaslom. szánom az olyanokat akik azzal keménykednek hogy haverom/pasim boxol. mintha érne is vele valamit. egy karatés lerúgná ott ahol van. meg jött ez a szöveg hogy magyarországon szarul oktatják. UGYANÚGY oktatják mint japánban,kínában,Osakában,Budapesten,Bukaresten! ugyanaz a vizsgaanyag! kis eltérés van kínában semmi több. gondolkozz el ezen. próbálj ki edzéseket,nézz videókat és akkor dönts szerintem.
2012. júl. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!