Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Wing Tsun Kung-Fu vs box?

Lee12 kérdése:

Wing Tsun Kung-Fu vs box?

Figyelt kérdés

láttam pár videót e két stílus harcáról, én személy szerint boxolok

csak azt vettem észre hogy a wing tsun os az szinte ész nélkül egyből ment és ezzel a szűk testtől indított ütéssel aprította a boxolót aki már szinte menekült: http://www.youtube.com/watch?v=A2T_GR7ewmA

hogy mondjam ez nekem igen értelmetlen taktikának tűnik mondjuk hatásos

ez ellen mit lehet tenni? lefordulás mondjuk

bármilyen véleményt hozzászólást szívesen fogadok


2011. szept. 2. 23:46
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

mondjuk kick box van benne de ettől tekintsünk el:D mert nem találtam sima boxot

mondjuk véleményem hogy a boxoló kezdő

2011. szept. 2. 23:48
 2/15 anonim ***** válasza:
Szerintem embertől függ. Van olyan boxoló aki ugyan így ledarálná a kungfust. Vagy egy olyan nagyon nagy boxoló mint pl Tyson lehet egy ütéssel kivinné.
2011. szept. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
34%
szerintem ez a kungfu csak hadonászás :/
2011. szept. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Akikkel kiállt azok kiba-szott bu-zik voltak,nem ökölvívók.

Ez az összevetés valamivel hitelesebb-

4.30tól

http://www.youtube.com/watch?v=F4l5CmDEqg4

2011. szept. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%
nagy szar ez. Ezek nem boxolók. közük sincs a boxhoz. egy igazi boxoló néhány horoggal lemészárolná ezeket a vingcsunos majmokat.
2011. szept. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3. 4:30 nál a fehér pólós akar a boxoló lenni?
2011. szept. 3. 00:31
 7/15 Martial Artist ***** válasza:
A wing tsun-nak ez az egyik esőssége, sorozatos gyors ütések, a linkedben kérdező pedig mintha hagyná magát a srác ledarálni, vagy csak nagyon kezdő lehet...
2011. szept. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Igen.

A fehér pólós ökölvívó meg jiu jitsu-s.

2011. szept. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Na most az az igazság, hogy sok wing tsun kung-fus túlértékeli a saját tudását, hamar lehet benne fejlődni, és éppen ezért sokan 4-5 év alatt már oktatói szinten vannak és oktatnak, így túl nagy a szórás. Pont ezért van az, hogy Magyarországon a wing tsun iskolák 80% a béka feneke alatt van. Persze van pár hely, ahol nagyon színvonalas az oktatás (pl.: Máday), de az pedig egy pénz lehúzás, heti 2 alkalomért, havonta elkérni 6000-8000 Ft-ot az szerintem irreálisan sok.


A mi boksz edzésünkre is jöttek le wing tsun-osok, olyanok akik 3-4 éve tolják a wing tsun-t, na most olyanoktól kaptak ki akik 1-1,5 éve bokszolnak.

A wing tsun-osok nagyon gyorsak, ezt elismerem, de amikor mennek előre, mint a cséphadarók, akkor a bokszolók ezt levédik, majd kiugornak oldalra és egy szűk horoggal keresztbe verik őket és máris a padlón vannak, vagy ha még sem akkor is megszédülnek.

Ezt a taktikát követve az edző utasítására, szépen ki lettek csapva a wing tsun-os arcok. A wing tsun-osokkal még az a gond, hogy csak vállból ütnek, nem csípőből, a lábmunkájuk is siralmas, az ütéseik ugyan gyorsak (sőt néha gyorsabbak is valamivel egy bokszolóénál és sokoldalúbbak, hiszen több ütéstechnika van benne), de nem igazán erőteljesek, sok a fölösleges cséphadarás benne.

Persze akinek jó wing tsun mestere van, és kellően sokat edz, az azért letud darálni egy bokszolót, mert láttam már ilyet is, (igaz csak egyszer láttam ilyet), és akkor sem volt valami könnyű dolga wing tsun-osnak, de akkor is győzött.

Az ökölvívás oktatásának a színvonala igen jó M.országon, ráadásul az egyik legolcsóbb, boksz edzés heti 3-szor egy edzés 2 órás, havonta van 3000 Ft-ért (legalább is nekem így van, ahova járok). Wing tsun oktató lehetsz 4-5 év alatt, de boksz edző nem, oda sok idő kell. A boksz edzők azért szakmailag ott vannak, kiváló szakemberek.


Én a bokszot szoktam javasolni, kemények az edzések bunyó mindig van, zsákolás is. Wing tsun edzésen is van bunyó, na de ott kevesebb az erőnléti edzés, és sok a formagyakorlat.

Persze ettől függetlenül, mondom, HA jó helyen tanulsz wing tsun-t, akkor lehet az is hatékony.


Késes Krisz

2011. szept. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
bakker:D nekünk 12 edzés 6000 ft de magyar válogatottal kesztyűzök
2011. szept. 3. 15:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!