Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segít valaki fegyencedzésben?

Segít valaki fegyencedzésben?

Figyelt kérdés
Na szóval, szeretném elkezdeni a fegyencedzést, van egy magyar változatom.Na szóval én a második edzéstervet választottam.Korábban folytattam otthoni súlyzós edzést, de már nem fejlődök tőle.Annyit elértem vele, hogy kicsit kidolgozottab lettem és 60 kilóról felmentem 70-re ill. h a csajok megkérdezik, h gyúrok-e...De viszont mást akarok elérni...Szóval a fegyencedzést szeretnék folytatni...Avval akadt elösször gondom, hogy míg az fejenállásos gyakorlatokból az első lépés-t sem tudom megcsinálni, a fekvőtámaszból például az egykezesig könnyen megcisnálom mindent a legmagasabb szinten...Akár úgyis h 10 másodperc szünetet tartok 2 sorozat között v. semennyit:)...Hogy kéne összehangolnom ezeket?Mert például a falnálfekvőszés-t nem akarom csinállni mivel, el sem fáradnék...Ill. ha valakinek van kedve segíteni szívesen venném:)
2011. máj. 10. 18:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát nekem ettől az egylábas guggolástól tényleg beton lábam lett úgy érzem. A többi gyakorlatba még nem haladtam el az utolsó lépcsőig de jónak tűnik.
2011. máj. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A 307. oldalt olvasd el.

A fejenállást meg úgy csinálom,hogy lerakok egy törülközőt a fal elé kb 20 centire,rátámasztom a fejem,megtámaszkodok,felmegyek fejenállásba,aztán megfeszítem a testem és tartom,számolok.

2011. máj. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Erőszintbe és ügyességbe elég sokat fejlődtem :)


Ezt a választ te írtad.


A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:06

A kérdező kommentje:

És 50 kiló vagy nagyon ügyes?:) V. olyan akit elkerülnének már a börtönbe?:)


A komment megírásának időpontja: ma 19:36


Nem kerülnének el mert nem vagyok egy Dorian Yates, de nem hiszem, hogy ezen múlik a siker egy börtönbe. Sokkal többet számít az ha erős vagy mint az hogy kétajtós szekrény. Elég 70 kilónak lenni csak legyél mellette erős gyors és ügyes.

2011. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Már 10 hónapja csinálom, a saját testsúllyal való edzést, előtte 4 évig kondiztam. A könyvet 1 hónapja olvastam és 1-2 gyakorlatot elestem belőle. Én nem haladok szintenként, hanem ott kezdtem el csinálni, mindent ahol éppen bírtam. De a Fegyencedzést kombináltam a Meztelen harcossal, ami szerintem így igazán ütős páros.


Pl guggolásnál, amit nem csináltam előtte, csak nagyon ritkán a 3. lépést kombináltam a 6-kal, úgy hogy majdnem teljesen leguggolok, de föld felett 10cm megfogok egy rögzített rudat, így nem dőlök el. Ezt csináltam 2 hétig és ezután rátértem az egylábas guggolásra, úgy hogy 2 rudat fogok guggolás közben, de csak annyira erősen, hogy meglegyen az egyensúlyom és minimálisan rásegítve, hogy feltudjak állni. És mindezt úgy hogy 5kg súly van a hátamon, azért mert mindenből 3*5 csinálok, így jobban fejlesztve az erőmet.

2011. máj. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ja és hogy milyen eredményeket értem el. 90kg lefogytam 78ra, ezt ne úgy képzeld el, hogy dagadt voltam, csak a konditól elvizesedtem és volt rajtam felesleg. Bár hozzá kell tenni, hogy futok is mióta elkezdtem a ezt az edzésformát, de szerintem ez sokat segített fogyásban, ami nem volt cél, csak hasznos járulék. Szűk fogású húzódzkodásból 5 helyet ma már 20 is lazán megcsinálok, széles fogású húzódzkodásból pedig 10-et. Persze a súlyvesztés miatt is mennek jobban ezek a gyakorlatok, de néha néha visszajárok konditerembe, megnézni mennyit vesztettem maximális erőmből és meglepően tapasztaltam,hogy nem gyengültem ilyen téren sem. Az erőedzést, csak most kezdtem, pár hete, szóval amíg magasabb ismétlésekkel és sorozatokkal edzettem, sem vesztettem semmit a kondizás közben megszerzett maximális erőmből a relatív erőm pedig javult. És ami a legfontosabb, hogy mentálisan hatalmas nagy kitartást adott az élet más területein is.
2011. máj. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én a héten kezdtem bele, futással és úszással kombinálom. Kíváncsi leszek mennyire lesz hatékony.
2011. jún. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!