Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segít valaki fegyencedzésben?

Segít valaki fegyencedzésben?

Figyelt kérdés
Na szóval, szeretném elkezdeni a fegyencedzést, van egy magyar változatom.Na szóval én a második edzéstervet választottam.Korábban folytattam otthoni súlyzós edzést, de már nem fejlődök tőle.Annyit elértem vele, hogy kicsit kidolgozottab lettem és 60 kilóról felmentem 70-re ill. h a csajok megkérdezik, h gyúrok-e...De viszont mást akarok elérni...Szóval a fegyencedzést szeretnék folytatni...Avval akadt elösször gondom, hogy míg az fejenállásos gyakorlatokból az első lépés-t sem tudom megcsinálni, a fekvőtámaszból például az egykezesig könnyen megcisnálom mindent a legmagasabb szinten...Akár úgyis h 10 másodperc szünetet tartok 2 sorozat között v. semennyit:)...Hogy kéne összehangolnom ezeket?Mert például a falnálfekvőszés-t nem akarom csinállni mivel, el sem fáradnék...Ill. ha valakinek van kedve segíteni szívesen venném:)
2011. máj. 10. 18:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én mellette is járok konditerembe edzeni, de akkor ezek szerint nem nagyon olvastad el a könyv lényegét. Wade szerint nem attól erős valaki, hogy 40 es karja van, hanem attól hogy az ember gyenge pontjai erősek lesznek ( csukló, könyök, térd, váll ízületek ). Ahhoz hogy ezek megerősödjenek igenis meg kell csinálnod lépésről lépésre a gyakorlatokat.

A kérdésedre visszatérve. Az ágyam pont olyan magas, hogy a fej-derék hossza megegyezik vele. Letettem a kezem az ágyam elé 20 cm-el és így próbáltam fejen állni. Először csak behajtott térdekkel aztán szép lassan egyre feljebb.

Nekem ez vált be.

2011. máj. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De azt írja, hogy ha megcsinálom a következő szinthez szükséges ismétlésszámot akkor mehetek tovább.Ha nekem egyből sikerül akkor mehetek tovább?Mert a többit nem elemeztem, de fekvőből kapásból el tudnék menni a 6-osig...Ill. értem Wade elvét...Attól erős valaki ha 40-es karja van, de azt nem a tárcsák emelgetésvel meg a szteroidokkal, meg a napi az átlagosnál tripla akkor fehérjebevitellel...
2011. máj. 10. 18:17
 3/16 A kérdező kommentje:
*+érte el...:)
2011. máj. 10. 18:18
 4/16 anonim ***** válasza:
ezzel az edzéssel nem is fogja senki elérni a 40 es karokat, de erősebb lesz a 30 as karja az embernek mint annak a testépítőnek akinek 40 es. Egyébként ha megcsináltad az első lépésektől kezdve akkor oké, de ha csak ránéztél és azt mondtad, hogy ez könnyű és ezt átlehet ugrani akkor nem oké.
2011. máj. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem de fekvőbe 5x 30-as meg 40-es sorozatokat szoktam csinálni magamnak...Ebből vettem le a feltételezést, hogy a 2x v. 3szor 20 nem lenne különösebben megerőltető...
2011. máj. 10. 18:33
 6/16 anonim ***** válasza:
Arra gondoltam, hogy minden lépést végig kell csinálni, mert ha egyet is kihagysz vagy szabálytalanul csinálod sose jutsz el a végére.
2011. máj. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha könnyű az első 5 lépést (a fekvőre gondolok) lazán megtudod akkor csináld meg egy nap alatt egy órán belül. Aztán ott a 6. a fekvőtámasz szűk kéztartással ha még az is megy egyből akkor menny azon is tovább aztán már nehezedik. Ha az eleje laza akkor meg miért ne csinálnád meg. Csak kipróbálni hogy megtudod e úgy ahogy leírja.
2011. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor "átszalagok" rajta:)...A többivel meg majd kísérletezek...Amúgy ért el valaki evvel az edzéstervel valami eredményt?:)
2011. máj. 10. 18:52
 9/16 anonim ***** válasza:
Erőszintbe és ügyességbe elég sokat fejlődtem :)
2011. máj. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
És 50 kiló vagy nagyon ügyes?:) V. olyan akit elkerülnének már a börtönbe?:)
2011. máj. 10. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!