Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomnövelés soványan?

Izomnövelés soványan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

15-éves fiú vagyok. 185 cm, és 55kg. Magasságomhoz képest eléggé sovány, az étkezéssel nincs problémám eszek rendesen.Viszont a testemet is szeretném építeni. Lehetséges lenne ilyen kevés súllyal? Főleg karomra, és hasamra szeretnék gyúrni. Nem engedhetem meg magamnak, hogy konditerembe járhassak, drága mulatság nekem sajnos, ezért csak otthon menne a dolog. Tudnátok nekem ötleteket adni, hogy milyen gyakorlatokat végezzek, mit fogyasszak és mikor? A BodyBuilder meg ehhez hasonló oldalokon nem igazán találtam nekem megfelelő dolgokat, ezért fordultam ide. Otthon van 2db 3.5kg-s kézisúlyzóm, tudom kb. semmit sem ér, de csupán ennyi van. Főleg olyanoktól várom a választ akik tapasztaltak ez ügyben.

Előre is köszönöm.


2011. máj. 3. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem felejtsd el,hogy kiemelsz testrészeket.

Mind ugyanolyan fontos.De ha már ki akarsz emelni néhányat,akkor az a váll,csukja,hát,alkar legyen.Ezek az úgynevezett látvány izmok.

Otthon csinálhatod a fegyencedzést.A kajádat meg duplázd meg.

2011. máj. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
"szarból nem lehet várat építeni" étrend és rendes edzés nélkül mit akarsz?
2011. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Éppen ezért tettem fel a kérdést... mert nem találtam sehol sem egy totál kezdő, edzséstervet. Azt meg nem hiszem, hogy csak konditermben lehet kigyúrni magad, nem akarok überizmos lenne, csak legyen izom rajtam, ennyi.
2011. máj. 3. 19:11
 4/14 anonim válasza:

vannak jó otthon is végezhető gyakorlatok. ugye az alap a fekvőtámasz, kezdésnek tökéletes, szinte minden izmot megmozgat.Aztán variálhatod, hogy megemeled a lábad, vagy az öklöd teszed le nem a tenyered (ezzel a tricepsz dolgozik jobban). Ajánlom még a híd tartásokat,elől terhelt guggolást, ezek a törzs izmaira jók. Itt olvashatsz róluk bővebben:

[link]


Hasra sima hasprés, lábemelés tökéletes, és persze egyél sokat.

2011. máj. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Az edzés lényege, hogy stimuláljuk az izmokat arra, hogy tápanyagokat vegyenek fel. Az edzésterhelés hatására az éppen edzett izomban található szénhidrátok (a neve glikogén) kiürülnek, mert ezt használjuk üzemanyagnak, valamint a fehérjeszerkezet sérül. Így az izomban fehérje (aminosav) és glikogénhiány lép fel. Edzés után azonnal elkezdődik a tápanyagok felvétele, ezért nagyon fontos megfelelően táplálkozni. A terhelés hatására az izom kompenzál, több tápanyagot vesz fel, mint amennyit leadott. Minél több tápanyag van az izomban (minél több fehérje épül be, és minél több szénhidrátot tárol) annál nagyobb lesz az izom. Ehhez a terhelést hosszú távon növelni kell – egyre nagyobb súly, nagyobb intenzitás.


ezek után ha nincs komoly súlyzós edzés amivel megfelelően tudod stimulálni az izmokat és nincs meg a megfelelő étrend akkor miből gondolod, hogy pár fekvőtámasszal meg felüléssel "izmosodsz"... miért lenne szüksége a szervezetednek a nehezen fenntartható harántcsíkolt izomszövetek tömegének növelésére, és miből tenné mindezt ha nincs meg a kellő tápanyag?... de az is lehet hogy a testépítők, súlyemelők, fekvenyomók, és más erősportokat űző emberek a hülyék, és te vagy az aki nagyon érti a témát..

2011. máj. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell ilyen bunkón fogalmaznod... Hol mondtam én azt, hogy hülyék a testépítők és én mindent tudok? SZART SEM TUDOk. Ezért kérdezek, nem logikus? Tudom, hogy 1-2 fekvővel semmi nem fog változni. Csupán annyit mondtam, hogy nem tudok kifizetni egy edzsőtermet, 1-2 alkalomra meg fölösleges lenne bemenni gondolom.
2011. máj. 3. 22:02
 7/14 anonim válasza:
mark93! én elhiszem, hogy nagyon érted a témát, de a semminél a fekvőtámasz is jobb. ha nem tud edzőterembe menni, akkor az ilyen otthoni gyakorlatok is erősítenek, főleg, hogy 55kg a srác.
2011. máj. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
2011. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én 8.-ban(most 9.-es vagyok) fél évig fekvőtámaszoztam és annyiból elértem azt,hogy a kemény 48 kilómmal kinyomtam az 55 kilót.tudom,hogy nem sok,de azért fekvőből is kilehet sokat hozni...


kezd ezzel : http://www.youtube.com/watch?v=jWc8gHlAkoM

garantált izomláz,ha jól csinálod.:) és ha sikerül már majd az egészet végigcsinálni,akkor áttérhetsz a level 2-re.:) de kezdésnek ez is elég..kis formás mellizmot össze lehet belőle hozni.

2011. máj. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
meg persze húzodszkodj!
2011. máj. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!