Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Cukorbetegként izomnövelés?

Cukorbetegként izomnövelés?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami "emberi alakot" magamnak, ám 2-es típusú cukorbeteg vagyok azaz erősen korlátozott mennyiségű szénhidrátot vihetek be egy nap. Konkrétan maximum: reggelire 35g, tízórai 20g, ebéd 60g, uzsonna 20g, vacsora 50g. Mindenhol azt olvasom, hogy a szénhidrátbevitel az nagyon kell hozzá. Ilyen értékek mellett esélytelen vagyok?
2011. szept. 17. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A szénhidrát elsősorban az edzéshez szükséges energiát szolgáltatja de kalória van a fehérjében is,így nem kell feltétlen a szénhidrátoktól függeni ilyen téren.A táplálékkiegészítők között találhatsz egyébként sok olyat ami plusz energiát ad valamilyen formában(ezek nem tudom mennyire összeegyeztethetőek a cukorbetegséggel,így alaposan utána kell járnod melyik az amelyiket biztosan fogyaszthatod) Amiből viszont talán lehet egy kis előnyt kovácsolni-már amennyiben nevezhetjük így- az a külső inzulinbevitel.(nem vagyok teljesen tisztában a cukorbetegség típusaival,csak azt tudom hogy kell külön inzulint fogyasztani miatta)A testépítésben szokás használni,ésszel használva sokat segíthet.Érdemes utánaolvasnod és több szempontot figyelembe véve foglalkoznod a témával,de mindenképp érdemes.Ahol én olvastam ez az pontosan a GYM magazin 2008. július-augusztusi száma,de neten biztosan találsz sokmindent a témával kapcsolatban.
2011. szept. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
kevés szénhidráttal nem valószínű,hogy nagyra tudsz nőni,sajnos ez a helyzet.a fehérje szükséges az izomzatnak a regenerálódáshoz,de a magas fehérje/alacsony szénhidrát aránytól inkább csak szálkásodni fogsz.persze "emberi alakot"így is tudsz faragni,lehetsz szépen kidolgozott,szálkás,egy ilyen test is nagyon szép lehet,nem csak a nagyobb darab.szóval nem vagy esélytelen,csak tömegnövelés terén ne legyenek nagy elvárásaid.
2011. szept. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Azt szokták mondani, hogy testsúlykilogrammonként 5-6 gramm szénhidrátot kell bevinni tömegnöveléshez, de ha mondjuk futsz, focizol, vagy nem vagy hízékony típus, ez akár 8-10 gramm is lehet. Elég vékony vagyok, és kb. 350-400 gramm szénhidrátot tudok bevinni egy nap, ennél több kéne, de amit te bevihetsz, az ennek csak kb. fele, vagy még annyi sem. Nagy eredményeket ne várj, kevés szénhidráttal nagyon nehéz lesz.
2011. szept. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
nem kell parázni, mert az előttemlevők kihagyták, hogy ZSÍROKAT is be kell vinni a szervezetbe. szóval nagy mennyiségű telítetlen (!) zsírt vigyél be, és ezzel ellensúlyozd a ch hiányt. a lehető legjobb a lenmagolaj lenne.
2011. szept. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2011. szept. 17. 16:14
 6/13 °:Amigo:° ***** válasza:

Hát ezt nem tudom, honnan veszed ezeket az adatokat.

Ez így nem helytálló....

Minden további nélkül ehetsz több szénhidrátot, sőt az inzulinbeviteled optimalizálásával még előnyös is lehet a cukorbetegség a testépítés szempontjából.


Amiket leírtál, mennyiségeket, az egy marhaság.

Bármennyi szénhidrátot ehetsz, csak ahhoz kell belőni az inzulin- adagod.

Ez nem feltétlenül jelent több inzulint, mivel a sport, mozgás növeli az inzulinérzékenységet.

Méréssel be tudod állítani a normál értéket, amit csak időnként kell ellenőrizned. (és esetleg módosítani)


Több sikeres testépítő is cukorbeteg -ismerek is párat- és minden további nélkül tolják befelé a dextrózt edzés után, rízst, pizzát, mindent.

Az inzulin ezt mind "bepumpálja" az izomsejtekbe.

Írták itt a zsírt.... na azt viszont messziről kerüld el, ha inzulint tolsz utána, mert sajnos annak a tárolását is serkenti.

Tiszta kajával zsírmentesen tudsz izomtömeget építeni inzulin mellett is.

2011. szept. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Egy alapvető tévhit, mert itt többen is mondtátok:


A kettes tipusú cukorbetegség lényege, hogy a beteg NEM SZORUL külső inzulinbevitelre, helyette gyógyszert kap és tartania kell a fent leírt szénhidrát bevitelt. Ha szedi a gyógyszert és a fenti szénhidrát adatokat tartja akkor a vércukor szintje normáli értékek között marad, vagyis további kezelést nem igényel. Természetesen ez idővel 1-es típusúvá válik de ehhez sok sok év kell, vagy a nem megfelelő diéta. Az 1-es típusúaknak már szükségük van külső inzulinadagolásra ami nem túl jó dolog lévén, hogy szurkálni senki sem szeretné magát, viszont ők már szabadon ehetnek, mindössze a bevitt szénhidráthoz kell állítaniuk az inzulint.

2011. szept. 18. 12:42
 8/13 A kérdező kommentje:
Amit elfelejtettem: a "gyógyszert kap" alatt sem inzulint értek mert az ugye nem adható be csak inekcióval. A 2-es tipusúaknak pontosan nem tudom, hogy milyet adnak én meforal -t szedek ez tudtommal az emésztésnél meggátolja a túl nagy mértékű cukor felszabadulását.
2011. szept. 18. 12:43
 9/13 A kérdező kommentje:
Csakhát persze ez csak akkor ha a fenti szénhidrát értékek tartva vannak, túllépés esetén simán felmegy a vércukor érték gyógyszer ide v oda.
2011. szept. 18. 12:44
 10/13 °:Amigo:° ***** válasza:
0%

Sajnálatos dolog, hogy ennyire tudatlan vagy a saját betegségeddel kapcsolatban.

Ennyi tudással NE kezdj testépítésbe! Alapvetően olyan butaságot írtál, hogy nem hittem a szememnek....

Nem, nem fogom elmagyarázni, nézz utána légyszíves, mert így kár bármit is mondanom.

2011. szept. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!