Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincferdülésem van, de jó...

Gerincferdülésem van, de jó lenne valamit sportolni. Ladbajátékok kizárva, mert "be vagyok oltva ellenük", és úszni sem szeretnék. Milyen sportot válasszak?

Figyelt kérdés
Csak hobbiszinten szeretnék sportolni, nem verseny, vagy hasonlók. Gondoltam már táncra is esetleg. (15/L)
2009. márc. 6. 12:11
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Kodni! Hátizom és láb gyakorlatok. Nekem is gerincferdülésem és lúdtalpam. Ettől még nem dől össze a világ ugyanúgy csinálhatod az összes gyakorlatot, ha kidolgozoda hátizmod (évek munkája) azzal nagyon jót teszel a gerincednek, ugyanis az erős hátizom leveszi a terhelés egy részét a gerincről, és így a helyzet nem romlik tovább. Attól h ferde a gereincem ugyanúgy tudok minden gyakrolatot csinálni guggolni, evezni stb...
2009. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Nézz meg néhány aikido videot pl. a youtube-on. Nézd meg a mozgáskultúráját, ismerkedj meg a filozófiai hátterével egy kicsit.

Gyerektől a nyugdíjasokig bárki gyakorolhatja. Átmozgatja az egész testet, javítja a tartást, az izületek állapotát. Én 40 évesen fájó derékkal és izületekkel kezdtem. Egy év után nem fáj semmim, rugalmasabb vagyok mint valaha előtte.

Végül egy idézet az aikido alapítójától :

"Az ellenfél megsebesítése önmagad megsebesítése. A Béke Mûvészete az agresszió kontrolálása anélkül, hogy sérülést okoznánk."

2009. márc. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Fasza az aikido meg a filozófia is hozzá, ám ne essünk túlzásba, egy ketrecharos gálán nemigen állna meg pár másodpercél tovább, aki ilyesmivel próbálkozik:)
2009. márc. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Na megjött egy kemény ketrecharcos fickó.

A emberek nem azért gyakorolják az aikidot, hogy véresre verjék egymást. Ez egy olyan tedzési módszer amely átmozgatja a teljes testet, lazítja nyújtja az izületeket, megtanít a harmonikus mozgásra. Ehhez tartozik az távolkeleti filozófia amely a Béke művészetének nevezi az aikido-t. Éppen ezért gyakorolhatja bármely korosztály akár hobbi szinten, akár komolyabban.

Egyébként ha a ketrecharcos barátom ismerné az aikido történetét, tudná, hogy a szamurájok harci tecnikáin alapul. Ök tényleg nem érnek fel egy ketrecharcossal - ki is haltak. A szamuráj harci szellemet idézi a következő mondás : Egy támadás - egy halál.

Elég hülyén nézne ki a ketrecben, ha feláll a két harcos egymással szemben, aztán néhány másodperc múlva az egyiküket a hullaszállítók viszik le.

A ketrecharc egy durva kűzdősport(?). Felesleges értelmetlen brutalítás - szerintem. Nem szeretem az értelmetlen öncélú erőszakot.

Ha már harcról beszélünk, akkor annak egy szabálya van. Éld túl a kűzdelmet.

Ha szabályokat hozunk, hogy ezt nem szabad, azt nem szabad, akkor az nem harc.

Természetesen liberális világunkban lehet velem egyet nem érteni.

2009. márc. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
ismerd meg a MERIDIÁN TORNÁT. 20 perc, rendkívül élénkítő, fontos immunpontok stimulálásával, mozgásgyakorlatok ritmusos végzésével nagyon hasznos egészségmegőrző, karbantartó gyakorlat. Szívesen segítek.
2009. márc. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nem vagyok kemény csávó, csak az nem tetszik, amikor elhitetik a kis aikido varázslókkal, hogy tudnak verekedni meg "kontrollálni az agressziót" Arra utalta, hogy ha működne mint harci rendszer, akkor élesben is be kéne jönnie, tehát használnák pl. ketrecben. Valahogy az ilyen 50kilós kínai bajnokok sose tűnnek fel ilyen jellegű (k1 mma) versenyeken :)
2009. márc. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Az aikido japán és nem kínai.

Én shaolin papot sem láttam még ilyen versenyeken.

Akkor a shaolin kung-fu sem működik ?

Egyszerűen ezek az emberek már túlléptek azon a szinten,

hogy magamutogató módon kiálljanak az őrjöngő tömeg elé

verekedni.

2009. márc. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy japán:) Természetesen működik a kung fu, sőt az aikido is, amíg egy képzetlen ellenféllel szemben nyomatod, vagy eleve erősebb, nagyobb vagy a másiknál. Persze ha véletlenül egy pleknis cigánygyerek jön szembe az utcán, ott már baj lesz ezekkel. Persze hogy túl vannak ezen szinten, hogy verekedjenek:) ezt ugye nem mondod komolyan? Ezek a rendszerek elvileg küzedelmre lettek kitalálva de a gyakorlóik valahofgy sose merik edzésen kívül összemérni őket más irányzatokkal és még az a szerencse:) Ez pedig, hogy ők szellemileg emelkedettebek egy rettentően szánalmas kifogás, aminek az egyszerű oka a teljesen jogos félelem a veréstől pl egy k1 mezőnyben. Épp ezt a sunyi mellébeszélős gyáva okoskodást útálom az ilyen kis fütyi emberekben.
2009. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ja gyökér, azé van tele a youtube olyan videókkal, ahol nagy aikido mesterek megmutatják, hogy verik szarrá a thay stílus képviselőit. Persze csak megrendezett körülmények között, sosem élesben:) Ha annyira erősek, menjenek verekedni velük komolyan ha meg csak magyarázni tudnak, akkor maradjanak annál.
2009. márc. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Aikido bajnok! Légyszi nézd már meg ezt a két videót, aztán őszintén döntsd el, melyik csávónak mennél neki élesben:) Vagy mi lenne ha összeeresztenénk a két főszereplőt.

http://www.youtube.com/watch?v=wjH8Ud3iZDk

http://www.youtube.com/watch?v=eUcinq1xxes

2009. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!