Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A tornától fájhat a térdem?...

A tornától fájhat a térdem? Most akkor hagyjam abba?

Figyelt kérdés

Kb 2 hete kezdtem tornázni, 1-2 nap kivételével minden este, 25 perces gyakorlatsor, nagy része ugrálós kardio.

Egyre jobban megy, jól is érzem magam, de azt veszem észre, hogy fáj a térdem. És egyre jobban.

Egyrészt hátul a külső inak, másrészt a sípcsont végénél a csont.

Most nem tudom, akkor hagyjam abba? Vagy csináljam óvatosan és majd megerősödik?


2011. ápr. 11. 10:39
 1/5 lóf4szJankó ***** válasza:
bakker honnan a f*szbol tudjuk mi ??? menj el vele orvoshoz.
2011. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kösz... Ha annyi időm lenne orvoshoz járni olyanokkal, hogy "jaj, doktor bácsi, fáj a lábam", mint neked hasznos válaszokat írni, tuti nem itt kérdeztem volna...


A kérdés lényege nem az volt, hogy mitől fáj, hanem, hogy fájhat-e a torna miatt, és hogy akkor most hagyjam abba, vagy ez csak kezdeti dolog, és ahogy erősödök, hozzászokik a térdem is.

Gondoltam hátha van itt valaki, aki ért az elmélethez.

Nem kioktatást vártam a legegyszerűbb "menj orvoshoz" válasszal, és főleg nem ilyen hangnemben...

2011. ápr. 11. 13:53
 3/5 anonim válasza:

Fájhat is ha valamit rosszul csinálsz. Plusz ha eddig nem fájt csak mostanában kezdett valószínű, hogy ettől.

Szerintem ne hagyd abba, csak figyelj oda gyakorlatoknál, nem tudom miket csinálsz, így nehéz tanácsot adni.

2011. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 lóf4szJankó ***** válasza:
Nem tudjuk fiu e vagy ,vagy lany ,nem tudjuk hany eves vagy, nem tudjuk ,milyen gyakorlatokat vegzel ,nem tudjuk helyesen vegzed-e ,nem tudjuk hany kilo vagy ,nem tudjuk elotte sportoltal-e valamit, nem tudjuk meg-e kapja a szervezeted a megfelelo tapanyagokat ,ami kell a csontok,inak egészségéért .....es meg f*szom tudja mennyi fontos tényezőt nem tudunk .... akkor nem vard h itt valaki is megmondja neked h mit csinalj tovabb es h mi a bajod. Ha erdekel az egeszeged es szeretnel tovabb tornazni akkor menj el egy rendes orvoshoz ,ha nem erdekel es magad dontod el hogy hogyan tovabb ,akkor b*sszal ra.
2011. ápr. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

gondolom edző nélkül, saját kútfőből mozogsz.


két lehetőség van:


1. edzetlen vagy és lassan hozzászokik a terheléshez a tested. vagyis, a kezdeti fájdalmak egyre kissebbek lesznek, majd elmúlnak teljesen.


2. alapvetően alkalmatlan a tested arra a mozgásra, amit végzel, rosszul hajtod végre a gyakorlatokat. Mivel nincs edződ, nem javítják ki a hibáidat,és nincs aki korrekcós gyakorlatokkal alkalmassá tegye a testedet az adott mozgásformára. a rendszer legjobban túlterhelt része ezért minden edzésen konstans mód sérül. A tested megpróbál figyelmeztetni, hogy ezt ne csináld. Ez a fájdalom amit érzel. Azért növekszik, mert egyre nagyobb kárt teszel a térdedben.


szerinted mi lehet majd a megoldás?

2011. ápr. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!