Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit vigyek magammal egy...

Mit vigyek magammal egy túrára? (lent)

Figyelt kérdés

12 órás túra lesz. Lehet hogy kutyával megyek.

Mit kell vinnem magammal ha kutyával vagy ha kutya nélkül megyek?

Az öltözet milyen legyen? Tavaszi túráról van szó.

köszönöm a segítséget előre is! :)


2011. márc. 15. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
az öltözettel úgy készülj hogy bármilyen idő lehet,kaja,víz,egy jó kényelmes strapabíró cipő! és 12 órás túrára én a kutyámat tuti nem vinném!
2011. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp olyan öltözékben menj, ami nem dörzsöl ki sehol, mert 12 óra nagyon hosszú idő. No és persze ajánlott a hosszú nadrág, hogy ne karistolja semmi véresre a bőrödet. Én biztos vinnék távcsövet, és fotómasinát is, mert ki tudja mibe botlik az ember ilyenkor. Vigyél jó sok vizet, elegendő élelmet, ha viszed a kutyust, ne felejts neki külön tálkát eltenni. Érdemes külön erre a célra kifejlesztett cipőt húzni, hogy a lábizületeid ne fingjanak ki a nap végére. Szúnyogriasztóval sem árt felkészülni.
2011. márc. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a választ mindkettőtöknek!

Első válaszoló: Nem félek attól, hogy a kutyám bírni fogja-e a túrát. Sokat túrázunk, szeret mozogni és szinte sosem fárad el. Nagytestű kutyáról van szó(német juhász), éppen ezért nagyobb az állóképessége is. köszi a választ:)


Második v: Köszönöm a sok-sok tippet. Kényelmes ruhában készültem menni, aminek nem gond ha baja esik. Túrabakancsban megyek majd, az elég strapabíró:)

A kutyának elég lesz a víz? Ilyenkor mennyi szükséges neki? 2-3L elég?

2011. márc. 17. 16:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven, de nem árt ha többet viszel, mert bárkinek szüksége lehet rá. Ha másra nem, néha felfrissíteni vele az arcod.:) Még ha nincs is kánikula, folyamatos mozgástól ki lehet melegedni.:)
2011. márc. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ne legyen sok cuccod, mert sokkal kényelmesebb. Minden fölöslegeset pakolj ki! Víz elég legyen, de ne sok. A cipő mindegy, milyen, csak jó vastag talpa legyen, legyen kényelmes, és a boka ne legyen akadályozva, mert a végére megfájdulhat. Inkább kevesebb ruha legyen rajtad túra közben, mert sokkal kényelmesebb, nem izzadsz annyit, jobb felfelé. Elég kaja, de ne túl sok. Sokkal nehezebben megyek, ha ugyanannyit eszem, mint egy átlagos nap. Távcső szerintem fölösleges teher. (max, ha valami irtózatosan jó). fényképező mindenképp, de persze emberfüggő... a jókedved a legfontosabb, mert az 1-2 otthonfelejtett dolgot is pótolni tud.
2011. márc. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

GreenTea


Én még annyit tennék hozzá az előzőekhez, hogy:

Esőkabát, klotyópapír és elegendő szénhidrát.

2011. márc. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!