Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy brutális...

Miért van az, hogy brutális karedzések és alkaredzések mellett lenyomnak szkanderban simán?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kéne a segítségetek.

Már teljesen el vagyok keseredve.

Heti 2-3 alkalommal is karozom, a karedzésem jelenleg ez:

A hét:

Kalapácsos bicepsz: 3x25-30 7kg

Beforgatós bicepsz: 3x25-30 6kg

Csuklóbehúzás: 3x25-30 10kg

Marokerősítő szorítás kitartással: 1-2 perc

B hét:

Kalapácsos bicepsz: 3x15-20 9kg

Beforgatós bicepsz: 3x15-20 8kg

Csuklóbehúzás: 3x15-20 15kg

Marokerősítő szorítás kitartással: 1-2 perc


És 60kg-os festő haverom mai napig simán befordítja a csuklómat és lerak. :(

Tudnátok segíteni, hogy mi lenne a megfelelő technika?

Általában úgy szoktam csinálni, hogy először kitartom az ellenfél nyomását, félek elsőre rányomni, mert ha az ellenfél is rányom egy időben, nehogy megsérüljek...

Szóval először kitartom, és a végén már nem bírom visszahozni.

Most a kérdésem az lenne:

Szkanderozni nyomással kéne, vagy inkább behúzással és közben ellenfél csuklóját is befordítani magamhoz?

Én eddig nyomni próbáltam vállból, de az valami kegyetlen szar volt...magyarul nem valami erős a nyomásom.

Az átlagembert lenyomom így is simán, de erősebb emberekkel esélyem sincs így. :(

Tudnátok segíteni?

Előre is köszi! :)


2011. márc. 12. 00:25
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

És a lényeg:

- 178cm / 78kg

- 25 év

- 37es kar

- 35ös alkar

- atletikus alkat, széles váll, keskeny derék

2011. márc. 12. 00:29
 2/17 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha átszoknál a kevesebb ismétlésszámú nehezebb súlyokra? Én nem akarok felvágni, de nekem 40es a karom és 53 kilóig megyek fel egyenes rúddal és azzal tolok 8at szkott padon... Én úgy szoktam szkanderozni, hogy az elején nem erőlködöm annyira, csak tartom az ellenfelet és várom, hogy picit elfáradjon. Aztán enyhén magam fele elkezdem húzni a kezét... Igaz, mikor egy 40 éve munkás kézzel találkozom, amin alig van ép bőrfelület elvérzem, de ez azért nem mindennapi találkozás...


Amúgy pedig ajánlanék egy olyan gyakorlatot, ami úgy néz ki, hogy lecsücsülsz egy szkott géphez vagy akár egy csiga elé beállsz és visszatartasz valami böszme súlyt!

Mondjuk úgy 30 másodpercig egy olyan súllyal amivel alapból max 2öt tudnál nyomni... Ez baromi hasznos tud lenni és érdemes néha berakni a karedzésbe.. Vagy a 21ezés is szerintem komolyan növelné az erőt és az erőnlétet is!

2011. márc. 12. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Sajnos csak jobb karomat tudom edzeni most, mivel a bal vállamban szalagszakadás van, és már lassan fél éve várok a műtétre... :(

Szal bal karomat hézköznapi szinten is nagyon nehézkesesen tudom használni. ( öltözködés, fürdés )

Így sajnos csak egykaros gyakorlatok jöhetnek szóba.

A 21-ezés elég jól hangzik, és ismerem is. Akkor jobb karral kalapácsos bicepsznél is ezt csináljam meg beforgatósnál is mondjuk egy 1-2kg-val nehezebb súllyal? Az a baj nálam, a nehéz súlynál meg nem érzem, hogy dolgozik az izom igazán... :S

Azért szimpatikusabb nekem a 15-20-as ismétléstartomány.

Akkor mondjuk 21-ezés mind2 gyakorlatban?

És kb hány körben legyen a 21ezés a bicepsz gyakorlatoknál?

2011. márc. 12. 00:52
 4/17 anonim ***** válasza:

Ilyen kis súlyokkal végzett, magas ismétlésszámú edzés vajmi keveset tesz az erődért, ez csak a kitartásod növeli! A szkanderhez pedig erő kell, de nagyon!

Az előző válaszoló nagyon jól mondja, alacsony ismétlésszámú edzés kell nagy súlyokkal, csakis azzal fejleszthető az erő hatékonyan!

[link]

Itt nagyon sok fontos és érdekes dolgot megtudhatsz a szkanderről, érdemesnek tartom áttanulmányozni!

2011. márc. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Dani, sajnos nagy súlynál mint mondtam nem érzem annyira az izmot, és ha majd a bal vállamat is megműtik, fogok tudni majd idővel nagy súlyokkal dolgozni újra? :(

Mivel nekem ficammal ment szét a vállamban a szalag sajnos. :S

Azért gondoltam átállok a kis súly magas ismétlésszám edzésre, mert parázom, hogy bal vállammal sose fogok tudni már nagy súllyal dolgozni biztonságosan. :(

Ezért a jobbot is szoktatom a kis súlyokhoz.

2011. márc. 12. 00:59
 6/17 anonim válasza:
Igy van erő kell hozzá. Meg amugy az is sokat számit hogy ha hosszabb a karja mint neked (erőkar fogalma). Viszont 35-ös alkar mellé 37 es kar sztem karcsu kicsit. A gyakorlatokban pedig nagyon sullyal kellene probálkoznod szerintem. Én szerintem probáld meg ugy hogy 4 es szériába nyomsz azaz 4x8-10 minden gyakorlatból nagyobb sulyokkal. Én igy csinálom legalábbis (alkar 32cm felkar 43cm) ja és még annyi hogy sztem heti 3-4 edzést csinálj. Biztos vagyok benne hogy lesz változás:D
2011. márc. 12. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 TOMAtm ***** válasza:
simán túledzed a karod.én 4*10 et csinálok egyenes rúddal nem különösebben nagy súllyal,heti 2szer és simán elég rá.jobban nő mintha agyonedzeném.
2011. márc. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Óriási tévedésben élsz, ha azt hiszed, hogy a pumpálás érzete az, ami az izom fejlődését fémjelezi. Attól még, hogy ég az izmod, még nem fejlődsz. Ha felfutsz egy hosszú emelkedőn, akkor is brutálisan pumpál a lábad, de attól nőni nem fog. Alacsony ismétlésszámnál igen gyakran egyáltalán nincs pumpálás, inkább amikor elfáradt az izmod, egyszerűen nem tud tovább elegendő erőt kifejteni a gyakorlathoz, és kész, mindenféle pumpáló érzés nélkül, és ettől valóban fejlődik az erőd. Hibát követsz el, ha arra alapozod az edzésed, hogy mennyire "érzed" az izmod.
2011. márc. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Amennyiben rögzíted a vállad karedzéshez, szerintem sérült vállal is biztonságosan edzhetsz karra, de nyilván a műtét után lehet teljes az edzésed.
2011. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

1. a gyúrásnak semmi köze a szkanderhez. ha már edzeni akarsz rá, akkor inkább kettlebell, mert az megerősíti a csuklót.


2. a gyúrás nem izometrikus edzés. mit csinálsz? feszít - kiold-feszít- kiold. Szkander: izometrikus: feszít feszít feszít. a gyúrás meglehetősen kontraproduktív ebből a szempontból, mert csak ahhoz szokik a tested, hogy rövid szakaszokban kell erőt kifejtenie.


3. technika: ha betörsz egy izületet, akkor az idegrendszer leszabályozza a környező izmok teljesítményét. Pl lehet baromierős a bicepszed, ha a csuklód betörik, semmire se mész vele, mert az IR leszabályozza a kar izmainak működését. (sok értelme volt hát a bicepszezésnek) a 60 kilós haverod erre nyilván rájött.


4,. a leírásodból látszik, hogy lövésed sincs a szkanderről. nem vállból kell nyomni, meg nem is karból, hanem csípőből. a karod csak egy erőkar, jó mereven kell tartani (persze ehhez is kell erő, nem is kevés, de nem bicepszezéssel fogod megszerezni), a lényeg, hogy mögé tudd tenni a testsúlyodat.

2011. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!