Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes hasra tornázni, ha...

Érdemes hasra tornázni, ha szeretnék karcsúsodni?

Figyelt kérdés

4-5 kg maradt rajtam szülés után, szinte mind a hasamon. Majdnem 90 cm a derékbőségem, szeretném leadni. Elkezdtem diétázni, sajnos sportolni, konditerembe menni nincs lehetőségem, max. itthon egy kis torna.

Eddig mindenhol azt olvastam, hogy ha felülést, hasgyakorlatokat csinál az ember, akkor csak növekszik a hasizom, zsírégetés nem nagyon van, így csak nagyobb lesz a has. De ma azt olvastam, hogy sokaknak azért "nagy a bele", mert gyenge a has izomtónusa, ezért gömbölyödik ki a has, mert szinte nem tartja a belsőt az izom. Így érdemes hasra tornázni, mert az izomtónus javulásával laposodik a has. Úgy vélem, nálam is ez a helyzet áll fenn,a zsírréteg alatt gömbölyű a hasam.

Mi lenne az optimális egyensúly, milyen gyakorlatok, hogy ne vastagodjon, csak feszesedjen az izomzat?


2011. febr. 24. 23:06
 1/2 anonim ***** válasza:
A futás is nagyon jó lenne, az egész testet megmozgatja és sok zsírt égethetnél vele.
2011. febr. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nincs lehetőségem ilyenekre. Egyedül nevelem a kislányomat, nincs senki, akire rábízhatnám. Futva meg nem tolhatom a babakocsit.
2011. febr. 24. 23:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!