Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot/harcművész...

Milyen küzdősportot/harcművészetet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Az lenne a lényege, hogy egy szobatársammal mennék, hogy megtanuljuk megvédeni magunkat hobbinak is jó lenne. Azt nem mondom, hogy verseny szerűen szeretnénk csak egyenlőre hobbinak. Edzőklubokat is mondjatok mert nem szeretnék valami félnótásnál ott hagyni pénzem és időm. Box nem anyira érdekel és lehetőleg csepelszigeten lenne a legjobb vagy olyan helyen amit pillanatok alatt tömegközlekedése meg lehet közelíteni csepelszigetröl. Ui: 17éves srácok vagyunk úgy adjatok tippeket.
2011. febr. 19. 14:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

nem értem miért gondolod a kesztyű nélküli gyakorlást komolytalannak :)

bjj-vel szemben egy más stílusban (amit én gyakorlok) azt gyakorlod, hogy hogyan szünteted meg az erőszakot aleghamarabb, természetesen a célpont elpusztításával.

jiujitsuban biztos hogy jó technikák vannak, amivel elzárod a célpontod keringését illetve megfeszítesz ízületeket a testén, de ez nálunk is szerepel. ellenben mérsékelten hasznos az életben, ahol egy igazi ember akit nem korlátoznak "szabályok" bármikor előveheti a kését, illetve ha sikerül lefognod egy végtagját, még 3x arconkönyökölhet, olyan erővel hogy te vesztesz eszméletet, úgyhogy jó sportnak gondolom amit írtál, mert megmozgat és erősít, csak arra nem jó legyőzz másokat (szabályrendszer nélküli küzdelelmben)

2011. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Félreértettél. nem montam, hogy a bjj önvédelemre való. A bjj bjj versenyre való. De még itt is, ahol nincs ütés és rúgás, itt is előfordul, hogy sérülést okozol a másiknak azzal, hogy megrúgod. Ez sosem szándékos, de a nyoma megmarad, ha érted mire gondolok.


Ezért komolytalan az, hogy kesztyű nélkül gyakoroltok. nem kell nagyot ütni egy monoklihoz, vagy egy felszakadt szemöldökhöz. De egy törött kézhez sem. lehet így is gyakorolni, de ekkor nem lehet erőt beletenni. Ennyi.

2011. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

háát azzért ha most megnézem az alkaromat, csak a pénteki edzés előtti bemelegítő bunyóban kellett hogy legyen némi erő, mert amit nem sikerült elvezetni hanem fullba bekaptam karra, az most elég zöldes pirosas színű :)

csak fejre figyelsz, de ennyi önkontroll és mozgáskoordináció pár év harcművészet után kialakul, és megállítod a mozdulatot könnyedén, ha esetleg a társad nem térne ki előle :)

2011. febr. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!