Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot/harcművész...

Milyen küzdősportot/harcművészetet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Az lenne a lényege, hogy egy szobatársammal mennék, hogy megtanuljuk megvédeni magunkat hobbinak is jó lenne. Azt nem mondom, hogy verseny szerűen szeretnénk csak egyenlőre hobbinak. Edzőklubokat is mondjatok mert nem szeretnék valami félnótásnál ott hagyni pénzem és időm. Box nem anyira érdekel és lehetőleg csepelszigeten lenne a legjobb vagy olyan helyen amit pillanatok alatt tömegközlekedése meg lehet közelíteni csepelszigetröl. Ui: 17éves srácok vagyunk úgy adjatok tippeket.
2011. febr. 19. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
www.google.hu. Beírod, hogy küzdősport edzés Csepelen, vagy valami ilyesmi, és kiad egy csomó dolgot. Vagy pedig oldalt a kereső. Milliószor volt már ez a kérdés.
2011. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
jogos de a googlenak tudtommal nincs semmilyen tapasztalata.
2011. febr. 19. 14:16
 3/13 anonim válasza:
Ha eleg rugalmasak vagytok akkor ajanlanam a kickbox-mma(vegyes harcmuveszet).ezek amiket hamarabb meg lehet tanulni.vagy a karate.
2011. febr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 sz12 válasza:

én is csepeli vagyok:D

pl.

csepelen van 1-2 kick-box egyesület.

kispesten tájfun se (taekwondo)

stb

2011. febr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 kridax válasza:
Hát szerintem a krav maga egy jó harcművészet
2011. febr. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Baz! Isteneeem..

A krav. NEM harcművészet! meg aki azt írja, hogy kickbox, mma és a karate mint könnyen megtanulható pont nem tanulható könnyen a karatéhoz több év gyakorlás kell jó helyen is mire bármire is tudja használni. kickbox mma valóbban gyorsabban tanulható de egy sorba írni karatéval... eszemf...szom megáll! amúgy kickboxot is azért lehet gyorsabban megtanulni mert ringben gyakoroltok és hozzászoksz hogy küzdesz, a technikád ettől függetlenül gyér lesz az elején de ha kell fogsz tudni ütni. mert minden edzésen azt fogod gyakorolni, tehát utcán sem lepődhetsz nagyon meg.

de önvédelemre mondjuk a fent említett kracmaga ami elég hatékony, legalábbis ez lenne a célja.

azt meg megemlíteném hogy vannak olyan "félnótások" akik lehet nem klubban tanítanak, de egyedül kettétépnék azt a klubot ahova éppen lejárnál, tehát az óvatosság jogos a részedről, de azért hidd el meglephet 1-2 nagytudású harcművész akit nem fogsz megtalálni egyesületekben.

bocs a hangvételért, de ez az oldal... olyan kérdések vannak, és ha valaki feltesz egy jogos és fontos kérdést is olyan válaszokat írnak hogy ilyenkor megy el a kedvem az egésztől. próbáld ki a kravot, nem szeretem, de Neked lehet arra lenne szükséged (Y)

2011. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Lehet hogy kissé rósszul fogalmaztam nem kifejezeten csak az önvédelem érdekel hanem a küzdelem. Mostanság jól jönne, hogy le tudjam adni máson azt ami felgyülemlik de ugy hogy tudjam mit csinálok és fixre tudom hogy nem teszek benne sulyós kárt. Szobatársammal gyakran verekedtünk/birkoztunk és volt hogy csunya sebek vagy egyébb bajok fordltak elő ezért gondolzunk arra hogy közösen egy küzdösportba vagy harcmüvészetbe kezdünk mert ak leglább egymást és másokat ugy tudjuk gyepálni, hogy mind kettö fél tudja, hogy mit csinál és nem eszement modon. Az utolsó válaszolónak meg köszönöm.
2011. febr. 19. 18:56
 8/13 anonim ***** válasza:

szívesen :)

amit írtál arra saját tapasztalatból illetve egyéb tályékozódás alapján javasolnám:

brazilian jiujitsu - földharc. na itt jön az hogy én is hülyeségeket írhatok, de úgy tudom itt nincs ütés.

kickbox, muay thai, thai box - különböző eredetű és szabályrendszerű küzdősportok, harcművészetek ahol gyakoroltok kesztyűben, ringben (ütés rúgás..)

karate, kungfu, kempo (...) egyéb harcműv edzéseken előfordul hogy nincs full kontakt harc, bár én karatén haverokkal toltam a harcot fullba edzésen kívül (edzés után mondjuk)

most kungfun annyi változott hogy edzés előtt küzdünk ugyan azokkal a srácokkal :D legjobb bemelegítés xD de nem használunk kesztyűt vagy védőfelszerelést, simán csak tudunk védekezni, és persze vigyázunk is egymára, tehát nem indítok ütést barátom torkára, nyilván. :)

remélem ezzel is segítettem valamennyit.

2011. febr. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Megint köszi a kommented
2011. febr. 19. 21:45
 10/13 anonim ***** válasza:

A bjj Nagyon jó. És ott tutira nem hagyjátok félnótásnál a pénzeteket,mert Pesten 3 helyen van, és mindegyiken kiválló edző tartja.


kesztyű nélküli edzéshez meg annyit fűznék hozzá, hogy komolytalan, az egy dolog, hogy nem célzok vitális helyre, de az meg egy másik, hogy hova megy az ütés. engem már egy csomószor torkon ütöttek, rúgtak. BJJ-n meg alap, hogy a nagyobb csókák a torkodon könyökölnek.Nem kellemes, de túl lehet élni. szerintem egy monokli sokkal kellemetlenebb, én pl emberekkel dolgozom, sokat tárgyalok, ilyesmi, rosszul veszi ki magát. Másrészt, BJJ-ben nincs ütés, rúgás, de gyakran előfordul, hogy véletlenül megrúgod a másikat egy technika alatt.

2011. febr. 20. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!