Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire figyeljek a futócipő...

Mire figyeljek a futócipő kiválasztásánál?

Figyelt kérdés

Mi az, amiket feltétlenül meg kell néznem tehát, ha futócipőt veszek?

Pár adat, ha kellene esetleg:

magasságom: 169 cm

súlyom: 58kg

lábméretem: 45ös


Illetve egészen idáig semmit sem sportoltam, nem tudom figyelembe kell e venni ezt vagy a többi adatot a cipőválasztásnál.


Köszi előre! 15/F.


2011. febr. 10. 18:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Minél könnyebb,kényelmesebb legyen és tartsa jól a bokádat.Kalenji cipőkkel általában mindenki elégedett ár és minőség szempontjából is.
2011. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A Kalenji tényleg jó, illetve amit még tudok ajánlani az a Saucony. Kimondottan futócipő, én már évek óta azt használom.


Visszatérve a kérdésedre: Amit előttem is írtak, tartsa a lábadat, kényelmes legyen, és kellően tompítsa a sarkad becsapódását, főleg ha aszfalton/betonon futsz.


Még egy jó tanács: Mikor veszed a cipőt, mindenképp vedd fel mindkettőt, és sétálj benne pár percet legalább, befűzve, bekötve ahogy hordani fogod.

2011. febr. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezt a 2 márkát akkor megnézem. Sima cipőboltban (pl. Deichmann) is kapható általában? Vagy külön sportboltban keressem?

Győri vagyok, az Árkádban voltam a Hervisben múltkor, de nem láttam normális futócipőt csak 25-30ezerért. Annyiért meg nem kell, max 15.000-t költök rá.

Tehát hol keressem ezt a 2 márkát?:P

2011. febr. 10. 21:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Győrben ha jól tudom van Decathlon. Ott találsz olcsón, a legolcsóbb Kalenji futócipő ha jól emlékszem 4 vagy 5 ezer Ft. De van mindenféle árkategóriában. Nekem kényelmes volt a legolcsóbb, 1 éve vettem belőle az akkor széteső 3 éves Nike helyett, rendszeresen használom heti többször, terepen is bár nem terepcipő, és még bőven használható állapotban van.

Hervisben is van néha olcsón jó cipő, csak akciót kell kifogni. Deichmannban ne vegyél, a futócipő nagyobb terhelésnek van kitéve, amit ott kapsz egy hónap alatt szétesik.

2011. febr. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Olyan edzéstervem van, ami heti 6 futást ír elő, és 1 pihenőnap van.

És ha sima, szóval nem terepfutó cipőt veszek, akkor az kifejezetten a betonra van tervezve? Mert azt hallottam, hogy a betonon való futás szétroncsolja az ízületeket.


Szóval hol érdemesebb futni, és ez alapján sima vagy terepfutócipők közül válasszak?

A Decathlonba majd elnézek, köszi a tippet. :)

2011. febr. 11. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!