Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az utcai védekezés illetve...

Carmike10 kérdése:

Az utcai védekezés illetve verekedés szempontjából meik a hasznosabb? a box vagy a thai box? és ha normálisan teljes erőbedobással csinálom mert ehez lenne kitartásom mennyi idő alatt lehet belőlem jó Boxoló vagy thai boxos?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 20:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan ember aki előre megmondja egy kocsmai bunyó esetében,hogy a bokszoló fog nyerni,vagy muay-thai-os.Talán a lábmunka miatt a thai-bokszos esélyesebb.TALÁN.De ne felejtsük el,hogy a bokszoló ügyesebb a kezével...Szóval szerintem,ha ilyen szempontból választasz,akkor mindegy.Amelyik szimpatikusabb.Csak adj bele mindent az edzésekbe és gyakorlásba.Akármelyikből leszel képzett,jaj annak aki harci előképzettség nélkül beleköp a levesedbe.... :)
2011. febr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

nekem semmi képzettségem azé kérdezem:) mert mindkettő érdekelne:D

csak 1x-re a 2-t nem lehet csinálni azt is tudom

2011. febr. 5. 21:06
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Tudom, nem ez volt a kérdés, de én krav magát akarok tanulni, az szerintem nagyon brutális.

Nem véletlen választják sokan ezeknek az elemeit, akik nőknek tanítanak önvédelmet.

Nincs sportszerűség, a szemkinyomáson át az övön alul ütésig, bármit bevet, a hatékonyság a lényeg, persze a harcművészethez semmi köze, nincs mögötte szellemiség.

Youtube-on keress rá, szerintem meggyőző.

2011. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Azért a lábmunka meg a rúgástechnika két különböző dolog.

Egy ökölvívónak sokkal jobb a lábmunkája szerintem.

A thai box is nagyszerű és egy szakszerűen rúgott combos igen kellemetlen,de szerintem lábmunkában meg sem közelíti az ökölvívást.

Persze csak azon thai boxolókból tudok kiindulni,akik lejöttek edzésre.

Egyébként meg járhatnál két évig boxolni,utána meg lemész tb-ra.

Utcán meg bármi történhet és bárhogyan végződhet akármit is sportolsz.

Szerintem egy alap emberismerettel legtöbbször felismerhető,ha gubanc lesz és elsőnek tudsz lépni.

2011. febr. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=lz3NQIpvQEI

Oldalt is vannak videók. :)

2011. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
28%
Én a krav-magát ajánlanám nekem nagyon tetszik és hasznos dolgokat tanulsz. És sokkal jobb, mint a box, mert itt rúgások is vannak. És ezen kívül még ezer dologra megtanítanak.
2011. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
48%

Üdv!

én inkább kérdeznék, de remélem ezzel segíthetek.

Ha utcai védekezés érdekel, tehát gondolom nem sport versenyző, bajnok akarsz lenni, hanem a saját személyed és a környezeted biztonsága érdekében akarsz harctechnikát tanulni, fejleszteni magad,(szépen írtam?:)akkor miért sportokról kérdezel?

az én megítélésem szerint a boxnak kevés köze van utcai (akár fegyveres) önvédelemhez, és ez thai boxra is igaz.

én egy kínai kungfu stílust gyakorlom (alapvetően és más harctechnikák mellett) és ezt javasolnám, akár taníthatlak is.

csak tippnek írtam, és tényleg várom a gondolatokat.

Üdv. Aczél

2011. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kravos haverom,nyomja már vagy 2.5-3 éve.

Mindig magyarázta nekünk,hogy törj előre meg ilyesmi.

Lecsaltuk egyszer box edzésre,sparringál elkezdte a nagy előretörést és úgy keresztbe verték,hogy le kellett ülnie negyed órára.

Egyébként sem kérte a kérdező a krav promót.

Kezd ökölvívással és amikor már érzed,hogy jó vagy,akkor elkezdesz thai boxra is járni.

2011. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%
egy komoly utcai bunyóban szart se érsz ezekkel:D legyél futballhuligán...
2011. febr. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ennyi xD

jó, én továbbra is a komoly harctechnikát javaslom, de persze nem kell mindenkinek erősnek lennie. persze nehéz választanod, talán próbáld ki ezt is, azt is, gyere le gyakorolni velem is és akkor dönthetsz.

vagy ahova mennél kérd meg hogy tartsanak "bemutatót" továbbra is olyan témánál vagyunk, ahol elég egyszerű eldönteni ki/ melyik stílus a jobb :)

2011. febr. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!