Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csináljak az első fél órában?

Mit csináljak az első fél órában?

Figyelt kérdés
Ha a testünk a mozgás első fél órájában izom mozra edzek utána futok. de mi legyen az az izom munka?
2009. febr. 5. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Inkább először futni kellene, hisz a pulzusodat a futással tudod felvinni a zsírégető tartományba. Melyik testrészedet szeretnéd erősíteni?
2009. febr. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is első felében legyen a futás, illetve akármilyen aerob jellegű mozgás.

"Izom munkát" meg úgy tudunk neked ajánlani, ha elmondod, hol szeretnél erősödni. ;)

2009. febr. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ÁLLJ!

A kérdező nyilván arra gondolt, hogy az aerob edzések első fél órájában még a vércukrot bontja csak a test, a zsírt még nem.

A pulzusodat nem csak futással tudod zsírégető tartományba vinni, mi ez az ostobaság??? Az a zsírégető tartomány, amikor nem lihegsz túlságosan, lévén, hogy így kevesebb oxigén jut a testedbe-ami nélkül nincs zsírégetés. Hogy ez hol van pulzusszám tekintetében, alkat kérdése, 130-140 fölött biztosan nincs, van, akinek 120 körül, és van, akinél ennél is kevesebb.

A pulzusszámodd egyébként ugyanakkora terhelést tekintve annál kevesebb, minél edzettebb vagy, plusz egy nagyon kövér embernél is nyilván máshol van ez az érték, mint aki 5 kilót akar fogyni csak.

Nem tévedhetsz nagyot, ha figyeled magad: NE lihegjél nagyon, az már nem aerob, hanem kardioedzés volna...


A saját zsírégető tartományodba érkezve nem fogsz fogyni pusztán ettől. Ehhez sokáig kell hasonló intenzitással mozognod, ezért jó pl a futás.

Az első fél órában bármit csinálhatsz, amitől alaposan bemelegíted magad- erre amúgy is rámegy negyed órád minimum.

Az izomerősítés sem rossz ötlet ilyenkor, a lényeg, hogy ebben a fél órában leépíted a vércukrodat. Erősíteni az izomzatot kevésszer ismételt "nehéz" mozdulatokkal, vagy nagy súlyokkal, alacsony ismétlésszámmal elkövetett gyakorlatokkal lehet.

Ott erősíts, ahol satnyának érzed az izmodat. Lehet ez kondizás, guggolás súlyokkal, zsámolyra (székre) lépkedés, fekvőtámasz, stb...

2009. febr. 6. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi a segítségeket és a kezemre és a hasamra szeretnék izmosodni
2009. febr. 6. 10:55
 5/13 A kérdező kommentje:
a és mennyit kellenefutnom ha gyors és látványos változást szeretnék?
2009. febr. 6. 10:56
 6/13 anonim ***** válasza:
26%

Ha lány vagy szerezd be a Rubint Réka 3. és 4. DVD-jét. Nagyon szuper kar és hasprogram van mind a kettőn.

Futásban nem tudok segíteni. De ha minden második nap futsz 30 percet és utána még erősítessz, hamar lesz eredménye.

2009. febr. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
fiú vok
2009. febr. 6. 15:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Az a válaszoló vagyok, aki úgy kezdte, hogy ÁLLJ!

:)

Kocogjál- de tényleg lassan, lihegésen alul- kétnaponta egy órát. Azokon a napokon is fogysz, amikor nem mozogsz- ilyenkor regenerálódik az izomzatod, és fejlődik is, ami jóval több energia felhasználásával jár.

Egy hónapon belül látványos lesz a változás és ez a kezdeti sikerélményekhez is jó- erőt merítesz belőle a további edzésekhez.

Hajrá! :)

2009. febr. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

tényleg csak egy hónap?

én nekem mondtak már máshól heteket meg majdnem fél évet de végre valaki egy igen szimpatikus dolgot javasolt.

és végre valakik akik nem azzal válaszolnak hogy keress egy dietikust meg hogy body bulder.hu hanem rendesen válaszolnak és midenkinek nagyon köszönöm a tanácsokat.

2009. febr. 7. 18:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Csak azt nem értem mi a fenéért vagyok már megint lepontozva? Pedig normális választ adtam. Ilyenkor megy el a kedvem az egész oldaltól.
2009. febr. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!