Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ne kondizzak olyan keményen?

Ne kondizzak olyan keményen?

Figyelt kérdés

12 éves fiú vagyok, nővérem ismerősének öccse most 17 éves, és 12 évesen kezdett el kondizni, ketrec harcolni és most gerinc sérve van. én járok vízilabdázni, és nem vagyok olyan erős, és az edzőm mondta hogy naponta csináljak legalább 50 felülést, és fekvő támaszt.. de ahogy hallottam a nővérem most nem tudom mit csináljak!

szerintetek?


2010. dec. 17. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit sem szabad túlzásba vinni, pláne nem egy fejlődő szervezetnek. Normális mennyiségű sport kell.
2010. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Saten ‫҉ ***** válasza:
50 felüléstől és fekvőtől tuti nem kapsz sérvet. Amúgy meg a csávó nagyon elrontott valamit. Biztos túl hamar emelt, vagy mittoomén. Lehet ezt ésszel csinálni nézz rám semmi bajom nem volt eddig
2010. dec. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1-2 év múlva azt mondom elkezdheted az edzést de ne túl komolyan.

Kérj valakitől tanácsokat vagy edzéstervet majd.

Én 13 múltam nemrég kezdtem el kb 1 hónapja.

Csak nekem volt aki írjon edzéstervet.

2010. dec. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az bemelegítésnek is kevés, és időd is van még, ennyi idősen én inkább a focipályán tölteném az időm, és 3-4 év múlva kezdenék terembe járni.


Amúgy ha valaki normálisan, a saját képességeinek korlátaihoz igazítva végzi a gyakorlatokat, akkor nem sérül le...

2010. dec. 18. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ilyen korán ne kezdj, mivel a szervezeted fejlődik. Fuss a focipályán, otthon felülésezz, de súlyt ne emelj, stb. Legalábbis teremben ilyen rendszerességgel. Még van időd :) 2évet szerintem még várhatsz.

Én jövőre kezdek

13/F

2011. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!