Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szálkásodhatnék le egy...

Mr. Zaccmester kérdése:

Hogyan szálkásodhatnék le egy strandfazon szintre úgy, hogy közben az izomtömeget teljes mértékben megőrizzem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám az, hogy sajnos van úszógumim, és még viszonylag fedettek az izmaim is.

178cm és 78kg vagyok, karom 36cm.

Szeretnék egy aránylag szálkás, formás strandfazont elérni 1-2 hónapon belül.

Ha naponta inkább sokszor eszem kicsit, mondjuk 6-7x étkezem eddigi 4-5 nagyobb étkezés helyett, és naponta 20-30 percet itthon tekerek az elliptikus tréneren akkor viszonylag diéta nélkül is tudnék valamennyit szálkásodni?

Nekem már az is jó lenne, ha a felső 2 kocka szépen kilátszana ernyedt állapotban is a hasamon.

Ami az edzést illeti általában a gyakorlatokból 5-6x15 szériákat végzek, a sorozatok között 30-45mp-es pihenőidőkkel és lassú negatív ismétlésekkel.

Kb. 50-60mp mire végzek egy sorozattal.

Nem szeretném túledzeni magamat, ezért kérdezem tőletek, hogy az optimális regenerálódás véghez vihető úgy, ha pihenőnapokon is 20-30 percet itthon elliptikus trénerezem?

Ami az étkezést illeti az edzés előtti 1 rúd piros pöttyös maxi-val is hagyjak fel akkor? Tehát edzés előtt is no csoki?

Ami a fehérje és széndhidrátbevitelt jelentené táplálék téren tájékozott vagyok maximálisan ezekben.

Edzők és komolyabb sportolók válaszait is várom.

Akár MSN-en is felkereshettek, mert lenne még egy pár kérdésem.

MSN: tlaci2006@freemail.hu


Előre is köszi mindenkinek!


2010. dec. 6. 03:58
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt kihagytam, hogy 25 éves vagyok és táplálékkiegészítőt sem szednék.
2010. dec. 6. 03:59
 2/10 anonim ***** válasza:

tápkiegek nélkül szerintem lehetetlen! még sok jó tápkieggel is nagyon nehéz lenne, gondolok itt jó minőségű fehérje, vitamin, glutamin, bca, stb...

diétázni sokkal nehezebb és költségesebb mint tömegelni.

1-2hónap meg rövid idő.

ha van egy kis úszógumi akkor kardió és diéta. a probléma ott kezdődik, hogy ilyenkor szükséges lenne a nagyon jó minőségű táplálékbevitel ami szilárd kajából nagyon nehezen és költségesebben oldható meg. diéta alatt sokkal több fehérjére van szükség, napi 1kg húst megenni pedig költséges....

2010. dec. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Nostro the overlord ***** válasza:

1-2 hónap baromi kevés, legyen az inkább 3-4 hónap több lépcsőben, bár nem tudjuk most mennyi a testzsírszázalékod.

Az elliptikust trénert hanyagold menj el futni váltott tempóban (pl 2km összesen csak de 150m kocogás, 150m sprint) természetesen ugyan úgy súlyzózás mellett.

Pihenőnapod mindenképp legyen ha pl 3 napos bontásban mész akkor így nézzen ki:

Hétfő: a + futás

kedd: futás

Szerda: b + futás

Csütörtök: ---

Péntek: c + futás

Szombat: futás

Vasárnap: ---

Ez csak egy példa volt.

A túrórudit meg ahogy érzed, ha úgy válogatod össze a kajád akkor nem fog gondot okozni.

2010. dec. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 07:13 vagyok megint.


változott a kérdés? most valahogy sokkal részletesebb mint volt, vagy csak halucinálok?

2010. dec. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt a hatást stanazol kúrával, spiroval kiegészítve el tudod érni, de az költséges, és, ha nincs meg a megfelelő kaja, akkor fölösleges is.


OK, hogy azt írtad, hogy te tápkiegek nélkül is tisztában vagy mindennel, de úgy tűnik mégsem, mivel a tápkieg edzés után az egyik legfontosabb dolog. Ha nem használod ki azt a kb 1 órás anabolikus állapotot, amit az edzés utáni időszak jelent, akkor nem tudom, hogy mit vársz el a sporttól.


Az elhízásod nem a piros pöttyös miatt van vszínűleg. De jobb lenne, ha a szálkásítás utolsó fázisában azt is elhagynád, mert fölösleges zsírforrás.

2010. dec. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy elhízva egyáltalán. Szerintem nem kéne változtatni sem az étrendeden. Iktass be kardio edzéseket mindig! Heti 3* legalább hasazzál minden izomra ami ott található. Szokjál le a kenyérről, a csokikról és a tészta tésztával kombóról...

Én 181 centi vagyok 80 kilo és 21 éves. 10.5%os a testzsírom és semmit sem szurkáltam magamba. Nem diétáztam csak értelmes kajákat ettem, de hát a mamámnál vagyok jelenleg tehát azért befigyelnek olyan kaják amiket egy diétán az életbe nem látott még senki...

Nem kell túledzeni magad. Az hiba. Inkább minusz, mint plusz. Heti 4 edzés teljesen elég. Minden izomcsoportra 1* edzel. Kivéve arra ami épp aktuálisan fontos számodra.. Szóval arra kettőt. Nomeg e mellett, mint írtam felül a has heti 3* és a kardio mindig legyen beiktatva. Aztán jó lesz. Fotózd le magad most meg aztán majd 2 hónap múlva és meg fogod látni azt amit amúgy nem látnál, ha nem tennéd ezt. És meg fog jönni a kedved a továbbiakra is..

Ja és most látom. Az régen volt divat, hogy 6*15öket csinálsz.. Butaság. Túledzettséget is okoz, meg az ízületeid sem örülnek neki ráadásul a fejlődésedet is lassítja. Bőven elég a bemelegítés + 3vagy4*8-as ismétlés.

Így jóval nagyobb terhelést kapnak az izmaid mert nem állóképességre és erőnlétre edzed őket, hanem szép növekedésre.. Nem fog lejönni a zsír róluk attól, mert sokat csinálsz sokszor ez tévhit és már réges-régen megdöntötte számtalan kutatás. Ja és az idegrendszered is lefeszül az ilyen magas ismétlésszámtól.

A tömegnövelő turmixok mondjuk nem hátrányok, pláne nem edzés után, de enélkül is megoldható a dolog, de hát kétségtelen nehezebb.. Valaki a banánturmix + tojás mixre is rábólint, de azért az edés utáni fehérjeturmix nagy előnyt jelentene és nem is megfizethetetlen, persze csak akkor, ha nem komolytalankodod el és iszod olyan mennyiségben, mint ahogy az rá van írva.


Attila

2010. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jelenleg a testzsírom 15%, egy olyan 10% körülire levinném már jó lenne, de egyelőre már egy 12% is jó lenne nekem...

Koxot semmiképp nem akarok szedni, edzés után szoktam túrót összemixelni banánnal vagy almával és úgy turmixot leönteni az mindig alap nálam. Napi szinten általában megszoktam enni 500-700g húst, de valamikor szerintem 1kg-ot is.

Az elliptikus tréner mért nem jó kardió módszer szerintetek? Télen ilyenkor a jeges csúszós időben elég nehéz megvalósítani a futást, pláne itt a külvárosi lakhelyemen...

Utolsó válaszolónak pedig:

Az izületeket állítólag sokkal jobban rongálják a nagyobb súlyok kisebb ismétlésszám mellett. Én nem nagy súllyal dolgozom, hanem olyan közepessel, ami könnyű mondjuk a 3. szériáig, és utána érzem, hogy hoppá ez kezd hasonlítani a Fekete Laci kőgolyójára... :D

Nekem szépen nőtt tőle tömegben minden izmom, pedig nagy izmokra csak 2 gyaksit tolok és kicsikre elég az egy is nekem, és így jön ki mindenre az 5-6x15, persze alkarra, hasra és vádlira 3x30 ismétléseket nyomatok, és nekem eddig bevált tömegelésnél legalábbis. :)

Szóval akkor elliptikus tréner mért nem jó szerintetek? Az bűn ha lefekvés előtt 1-1,5 órával is ennék?

2010. dec. 6. 14:29
 8/10 anonim ***** válasza:

na figyuzzál csak, 178 centi vagy 78 kilóval, és így vagy fedett meg úszógumis, akkor ne nagyon aggódjál az azomtömeged miatt, mert olyan nem sok van.


kemény edzések, tiszta kajálás. 2 hónap nem biztos h elég lesz. keress edzőt.

2010. dec. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát azért izmosabb vagyok az átlagembertől így is...

Vékony csontozatom van eléggé, azért vagyok 78kg 178-hoz.

Amúgy hozzáteszem, hogy utóbbi 1 évben 3-4 naponta ittam meg rendszeresen 2 üveg söröket meg fél liter vörösborokat, lehet ezzel vágtam oda magamnak keményen? :D

Amúgy ha nagyon sokat iszom attól bevizesedhetek?

Napi szinten megiszom 4-5l folyadékot is akár.

A folyadékfogyasztást kicsit vegyem vissza szerintetek?

Mert úgy hallottam az se jó, ha valaki dehidratált állapotba kerül, mivel az izmokat jelentős részt víz alkotja.

2010. dec. 6. 17:13
 10/10 anonim válasza:
Nem,az nem gond ha megiszol naponta 4-5 liter vizet.Ettől nem fogsz vizesedni,ennek pont az ellentéte igaz,ha nem iszol elég vizet akkor fog a tested vizet raktározni és akkor leszel ,,elvizesedve,,
2011. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!