Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen étrendre lenne szükségem?

Milyen étrendre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A tapasztaltak tanácsát szeretném kérni étkezéssel kapcsolatban.

Heti 3x edzem, itthon, eszközökkel, azok nélkül egyaránt. Tisztában vagyok azzal, hogy hiába a rendes edzés, ha az étrend mellette rossz, hiányos stb..

Mi az, amit szabad enni, mi az, amit nem (amúgy egészségügyi szempontokból is szeretnék áttérni a normális étkezésre!). Kardiozom is, úszom is a nem edző napokon.

Ezek ismeretében, el tudná magyarázni valaki, napszaknak megfelelően mit lenne érdemes fogyasztanom? Mindenféle édesség, csoki stb. gondolom abszolút kizárva, de most pl. suliban mit vigyek magammal?

Tudom, fehérjét tartalmazó kajákat enni ezerrel, emellett sok zöldség, gyümölcs? Széndhidrátokat mennyire fogjam vissza?

Elég tanácstalan vagyok, ezért kérlek titeket, ha időtök engedi, írjatok le egy reggeli / ebéd / vacsi, meg azok közti kombót, mit szabad, mit érdemes... Sajna a porokat, készítményeket ki kell zárnom az étrendemből, anyagi okok miatt.

Előre köszi, tömegnövelés lenne a lényeg, egy kis izomlerakódás nyilván...


2010. nov. 30. 14:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért otthoni edzés + azt eszem ami van, mert másra nincs pénz, az eléggé durva kombó.... Sok fejlődést ne várj.


És a pihenő napok lényege többnyire a pihenés, bár szerintem edzhetsz akkor is, mert otthon kétlem, hogy bukásig vinnéd a gyakorlatokat.


Reggeli: Mittomén tojásfehérjéből rántotta, mellé valami CH, mondanám, hogy zabpehely, de az pénzbe kerül...

+2 órára rá: Itt én turmixot innék, de az szintén pénzbe kerül....

Ebéd: csirke+rizs, hal+burgonya szerintem mehet bár a csirkemell és a hal is drága

+2 órára rá: itt én megint turmixot innék, valamivel pótold...

Vacsora: Sovány túró, cottege sajt, stb... Túróba esetleg mehet valami fagyasztott gyümölcs...

Lefekvés előtt: Szintén én egy turmixot innék...


A turmixokat helyettesítsd valami magas fehérjetartamú, mellette alacsony zsírtartalmú étellel, hátha sikerül.

2010. nov. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Jó, most minimális kiadásokkal tudok számolni, direkt azért kértem étrendet, hogy tudjam, mit kéne vennem. A turmixokat kell kihagynom, más minden jöhet...


Ami az otthoni edzést illeti, nemtom, próbáltad-e valaha, vagy nem. Az kétségtelen, hogy aki hamar akar elérni látványos fejlődést, az lejár kondiba és fizet x ezer forintot havonta. Erre nekem nem telik, diákként se, sok egyéb kiadással is számolnom kell még, ha kétszer olyan lassú a változás, az se számít, és harmadszorra, nem készülök body buildernek. Ülhetnék a gép előtt is 10 órákat, akkor 100%, hogy nem lenne fejlődés, ebben remélem egyetértesz.

Súlyzós edzéseket tudok csinálni, felüléshez is minden megvan, ami kell, húzódzkodási lehetőségem is megvan itthon... Ha mindent szakszerűen, normálisan végzek, szerintem mindenképpen hasznos.

2010. nov. 30. 15:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is diák vagyok, egyébként számold ki, hogy mennyivel olcsóbb a turmix, mint egy komplett normális étkezés.


Párezer forint nem a világ, ne mondd, hogy nem b@aszol el mozira, partyra, stb havi 3-4 ezret...


És igen, próbáltam az itthoni edzést de 1 nincs akkora motiváció, 2 nagyon hamar megreked a fejlődés, mivel az izomfejlesztés kulcsa a folyamatosan növekvő terhelés.

2010. nov. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!