Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit lehetne csinálni ilyen...

Mit lehetne csinálni ilyen esetben? (kondizás)

Figyelt kérdés

ropog a csuklóm,ha mozgatom,és kicsit fáj is.

folyt.lennt.


2010. nov. 25. 19:46
 1/5 A kérdező kommentje:
előzőleg már használtam csuklóvédőt,és pihentettem is két hétig,mert fennállt ugyanez a probléma,de miután elkezdtem megint fekve nyomni,vállból nyomni,újra előjött,rövid idő múlva.kisebb súllyal meg nem nagyon van értelme,mert az már nekem kevés lenne,amivel most nyomom az pont ideális.az edzést meg nem szeretném abbahagyni.
2010. nov. 25. 19:50
 2/5 A kérdező kommentje:
ja és be is szoktam melegíteni,igaz csuklókörzéseket külön nem nagyon csinálok,de lehet nem is érne semmit.
2010. nov. 25. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy helytelenül csinálod a fekvenyomást. Túl széles és túl szűk fogás egyaránt háríthat kellemetlen terhelést a csuklóra, ahogy a rúd helyzete is. Próbálgasd kicsit, akár centinként nézd meg, hogy más szélességű fogás jobb lenne-e! Figyelj arra is, hogy megfelelő pozícióban legyen a rúd, lehet, hogy túl magasan, kulcscsonthoz közel, vagy túl mélyen a mellbimbó alatt tartod. Ezt is kísérletezd ki!

Legnagyobb valószínűséggel tényleg csak a kivitelezéssel van a baj, de ha tényleg maximális figyelemmel végigpróbáltál minden helyzetet és mégis fáj a csuklód, menj el ortopéd szakorvoshoz!

2010. nov. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hát pedig ha kattog, ropog és fáj célszerű lenne kissebb súlyokkal edzeni... figyelni, hogy tényleg jó-e a technika, jól bemelegíteni, majd kis súllyal bemelegíteni, az ízületvédő is egy jó ötlet lenne !
2010. nov. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! ha van még vmi ötlet írhattok.
2010. nov. 26. 14:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!