Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítés!? Egy pár kérdés...

Testépítés!? Egy pár kérdés egyben.

Figyelt kérdés

A mai napon dzsuvanyelő vérpoc barátommal beszélgettünk a testépítésről, és mint kiderül pár dologban nem értünk egyet. Jó testépítőhöz híven mind a ketten csak a saját igazunkat hangoztattuk anélkül, hogy egy kicsit átgondoltuk volna azt amit a másik mondd. Szóval, itt vannak a kérdések amikkel nem jutottunk dűlőre:


1. Van-e szálkásító edzés?

Szerinte van, méghozzá az, hogy ha kevesebb súllyal több ismétlést csinálunk + váltunk a kaján. Szerintem nincs, ugyan akkora súllyal, ugyan annyi ismétlést kell csinálni, csak a kaján kell változtatni.


2. Ha adott egy átlagos nő akinek a súlytartási kcal igénye mondjuk 1700kcal. Elkezd szobakerékpározni, de az étrendjén nem vált. A nő eddig sohasem sportolt, mi történik?

Szerintem mivel beiktatja a sportot, így több kalóriát fog elégetni vagyis, fogyni fog szépen lassan, és nem fog izmosodni max egy csöppet. Szerinte a nő lába izmosodni fog, és mellé egyúttal fogyni is fog.


3. Melyiket nehezebb elérni? A kocka hasat vagy a keresztszálkás farokat?

Szerinte nehezebb kocka hasat előhozni, szerintem pedig nehezebb keresztszálkás farizmokat.


Elsősorban, Haxor, Clint, Bénabéla (bocs ha rosszul írtam le), Amigo edző bá nagy E-vel válaszát várom. Másodsorban minden olyan emberét aki valaha is ragadott már súlyzót a kezébe.


2010. nov. 19. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:

1. Nincs így külön szálkásító edzés.

2. Ha semmit nem sportolt előtte, valamilyen fokú izmosodás elképzelhető a fogyás mellé.

3. A kockás has előbb meglesz....

2010. nov. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 bénabéla11 ***** válasza:

1. nincs, csak étrend.

2. fogyás, nem nőhet és fogyhat egyszerre

3. emberfüggő

2010. nov. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindháromban veled kell egyetértenem.A keresztszálkás farhoz,szerintem alacsonyabb testzsír kell,a kockahas előbb megvan.
2010. nov. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Amúgy félreértés ne essék, én tisztelem vérpocot, de szerintem itt ezekben nincs igaza. Tényleg nem tagadom, sokkal előrébb jár mint én, de ezeket józan paraszti ésszel, is ki lehet találni.
2010. nov. 19. 17:48
 5/10 bénabéla11 ***** válasza:
persze, én szinte sehol nem vagyok...és sztem én is jól tudom ezeket...lehet hogy csak nagyon átesett a ló másik oldalára nem?!:D néha előfordul a neten:Da nagy vita hevében:D
2010. nov. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Szálkásító edzés nincs.Esetleg a profiknál de ők nem mérvadóak.És ott is az étrend a döntő.

A szálkásító edzés mítosz abból eredhet hogy diétánál kisebb súlyokat használnak.De ez evidens mert gyengébbek.


2.Nincsen súlytartás.Ez nem létezik.Akkor lehetne ha pontosan be tudnád lőni a kalóriaigényedet és minden egyes nap ugyan azt a tevékenységet végeznéd 100%ban.Ha pl egyik nap elmegy előtted az éjszakai és gyalogolsz 5kilómétert akkor egyből más az aznapi kalóriaigényed mint másnap amikor eléred a buszt.És ez a sok apró eltérésre is igaz.


3.A keresztszálkás farizmot egyértelműen nehezebb elérni.A kocka hashoz vízteleníteni sem kell.A keresztszálkás farizomhoz viszont a testzsírt is nagyon le kell nyomni(mert szétfolyik a segged)és csontig be kell száradni.A farizom és a combbicepsz az utolsó testrészek amik szálkásodnak.Meg esetleg a has.De a kocka has meg a keresztszálkás has nem ugyan az(és ezt az olympia élmezőnyben sem sokaknak megy)

2010. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem neten vitáztam vele :) van szerencsém személyesen ismerni. Akkor tehát bebizonyosodott, hogy csak nem vagyok akkora hülye :D
2010. nov. 19. 18:29
 8/10 anonim ***** válasza:
bénabéla 2.es pontjával nem értek egyet, miszerint nincs fogyás és izmosodás egyszerre. Kezdőknél igenis lehetséges, ráadásul, ha valaki nem szálkásít és tömegel, hanem testkompozíció váltásra törekszik és úgy van belőve az étrendje, akkor szép lassan izmosodik és lassan csökken a zsírja.
2010. nov. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 bénabéla11 ***** válasza:
talán még rá is bólintok:d de ahhoz iszonyatosan be kell lőni mindent...pontosan...és mindent ugyanugy köll ám csinálni...elég nehéz...ráadásul annyira ritka hogy inkább egyszeruen csak nemet irok:D
2010. nov. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért ez a gyakorlatban nem egészen úgy néz ki ahogy elképzelitek.

Kezdőknél az a szitu hogy gyorsabban szednek fel izmot mint zsírt.Valójában ez nem tényleges szövetnövekedés csak a glikogén raktárak betöltődése.Hirtelen fölficcen 10kiló ami látszólag izom.És emiatt úgy néz ki mintha zsírt éget-izmot növel funkció együtt menne.Pedig csak zsírmentes tömeget növelt.


Az egyszerre zsírégetés-izomnövelés elég nehezen megvalósítható dolog de nem lehetetlen(naturál az)

2010. nov. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!