Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan ne kelljen lemondanom...

Hogyan ne kelljen lemondanom a futásról ősszel/télen a fokozott izzadásom miatt?

Figyelt kérdés

Áprilisban kezdtem el futni, egész jó eredményeket értem már el, legalábbis magamhoz mérten.

Az viszont problémát jelent nekem, hogy talán a genetikám miatt is, de fokozottan izzadós vagyok, intenzív sportnál meg egyszerűen ömlik, szó szerint.

A hűvös idő sem állította meg ezt, sport alkalmával tocsog a ruhám a vízben, pedig kimondottan ehhez való technikai ruházatot is vettem, ami elvileg elvezetné.


Félek, hogy így nagyon megfázhatok, vagy még rosszabb.

Látok más futókat, így ősszel, szárazak, pedig mennek mint a gép.

Van ötlet esetleg? Próbáltam, higy előtte már jó időbel már kevesebbet iszok , de ez sem jött be. Nyáron teljesen elvoltam, de ìgy a hideg idő beköszöntével aggaszt.

Jó lenne valahogy lecsökkenteni ezt az izzadást.


Köszi előre is a válaszokat.



tegnap 02:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem öltözöl be annyira, akkor is izzadsz? Nálam maradt a rövidnadrág, atléta erre az időszakra is, így nem izzadok, vagy nem annyira, mint egyébként. Viszont nem fáztam meg eddig, tavaly sem.
tegnap 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amig futsz, addíg nem tudsz megfázni, az izzadás nem probléma, csak ha megállsz, ha addig mozogsz, amíg hazaérsz, nem lesz bajod.


De ha ennyire erösen izzadsz, feltétlen menj orvoshoz és kerestesd meg az okát, mert többféle betegség is okoz ilyeneket.

tegnap 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A gabona okozza az izzadast. Csokkentsd vagy iktasd ki.
tegnap 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg futsz, addig nem lesz baj. Persze kísérletezhetsz, hogy eggyel kevesebb réteget húzol (eleve, futáshoz úgy öltözünk, mintha 5 fokkal melegebb lenne, de van, akinek ez 10 fokot is jelent). De valószínűleg így is izzadni fogsz.


A vizet ne csökkentsd emiatt, viszont megállás után tényleg egyből válts szárazra! Ha hazaérsz futás végén, akkor ez nem gond, feltétlen mosni sem kell (legfeljebb az alsó réteget), a többit kitergeted (kabátot kifordítva), pikk-pakk száradnak ezek az anyagok. Neked meg irány a zuhany.


Ha futópályán futsz, akkor a kocsiba tegyél be váltás cuccot, egy törölköző, pamutpóló, pulcsi, esetleg egy sapka jól jön. Ha gyalog vagy, vagy tömegközlekedéssel, akkor ez gond, de akkor egy övtáskába legalább egy száraz pólót tegyél be, és azt cseréld ki!

tegnap 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Hajnalban futok, 1 réteg hosszú ujjú futópóló és szükség esetén plusz 1 réteg.

Igen, úgy számolom mindig,mintha 4-5 fokkal melegebb lenne.


Sajnos igen, mozgásra, amióta eszemet tudom, kamaszkorom óta izzadok, már 40+ nő vagyok, egyéb hormonális oka is van.

Sajnos, még bringán is izzadok.


Csak szabadban futok, a futópqd nem nekem való, de odakinn aszfalt és terep egyaránt.

Most szeptember óta csak a lakóhelyem közelében futok át említett okok miatt, ez nyáron nem okozott ekkora problémát.


Úgy érzem, csak ez az izzadás gond az oka, hogy már a hűvösebb időben nem merek nagyobb távra indulni.

Köszönöm a jótanácsot, tehát, amíg mozgásban vagyok, nem fázbatok meg, vagy kaphatok pl tüdőgyulladást?

tegnap 16:34
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Eleve attól nem lehet tüdögyulladást kapni, ha valaki leizzad és utána úgy marad, ez csak városi legenda.

De amít mozogsz, addig semmi esélyed semmiféle megfázásra.

tegnap 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Megpróbálok a ruházati rétegekkel játszani, csak pl ma hajnalban (hegyes- völgyes terület) nagyon széles is volt, még fáztam is, de 30nperccel később megvmár dőlt patakokban a víz rólam. Nyilván a felső réteget így már nem mertem levenni, de a fura az, hogy bár az izmaimat átmelegedtek, remek is volt minden, de mégsem volt konkrétan melegem. Mégis izzadtam. Na, szóval ez nyilván kellemetlen, de ha nem kell tartanom tőle, akkor belehúzok.

Köszönöm a válaszokat.

tegnap 18:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor nem szükséges annyi réteg. Próbáld ki rövidnadrágban és rövidujjas felsőben. Szélcsendben ha még így is nagyon izzadsz, akkor felülre esetleg csak sportmelltartó vagy top. Nekem ez vált be.
tegnap 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
ma 04:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!