Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy érdemes lemondanom a fél...

Hogy érdemes lemondanom a fél év múlva aktuális szakorvosi vizsgálat időontját?

Figyelt kérdés

Szakorvosi vizsgálatra, több órás telefonálást követően fél év múlva kaptam időpontot. Hogy korábbi ellátásban részesüljek átírattam a lakcímemet egy vidéki címre, ahol azonnal megvizsgáltak.

.

Politika ketegória, mert épp most volt ezzel kapcsolatban a kormányinfón.


szept. 12. 11:13
A kérdező szavazást indított:
Ne mondjam le, fél év múlva ismét szükség lehet arra az időpontra.
Mondjam le, áldozzam rá azt a kb két délelőttöt (2 munkanapot) a telefonálásra
Menjek be személyesen egy random vizsgálati időpontban és úgy mondjam le, így csak néhány óra (egy munkanap) a munkakiesés
Még ne gondolkozzam rajta, majd csak 5 hónap múlva, és ha szükséges, akkor el is mehetek.
7 szavazat
 1/7 anonim válasza:
69%
Amennyiben ismernéd az egészségügyet belülről, tudnád, a vizsgálat időpontjában kiszónak a váróba, hogy te következel. Ha semmi, a jobbak még egyszer kiszólnak. És mennek tovább. Ki tudja, lehet hogy a páciens időközben elhunyt.
szept. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
2024-ben durvának tűnik, hogy egy elhalálozás esetén azt ne vezessék be az ESZT, közegészségügyi rendszerbe, ne törlődjenek automatikusan az időpont foglalásai...
szept. 12. 11:27
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja és most beszélt Róla Gulyás Geri, hogy micsoda aljas dolog időpontot foglalni és nem elmenni rá.

Hogy mennyire nagy kiszurás a betegtársakkal szemben.


Én nem akarok senkit sem megkárosítani.

szept. 12. 11:29
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már rááldoztad az idődet a lakcímcserére és a vidéki vizsgálatra, akkor az időpont lemondásra is rááldozhatod.
szept. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3.

Persze, hogy aljas dolog. De ezen nem óbégatni kéne, hanem szankcionálni. Pl az ilyen, ha megint kér, csak még +3 hónapra kapjon, mint az első szabad. Aztán +6.

szept. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A kormányinfón arról volt szó, hogy terv volt ez:

időpont kéréskor kell 1000ft-ot fizetni, ami visszautalódik, ha megjelensz a vizsgálaton.

Ezt én ki is fizetném, mert a munkakiesés miatti bevételkiesés is egy nagyságrenddel több ennél, ha megpróbálom telefonon, személyesen lemondani.

.

Egyébként nem azért hosszú a várólista, mert nem győzik az orvosok, hanem azért mert kevés a vizsgálat amit egy hónapban engedélyeznek.

Annyi időpontot adnak ki, amennyi kezelést fizet a TB.

.

2010 előtt ugyanannyi órában rendelt a fogorvos, de 1-2 héten belül volt időpontod.

Volt, hogy óránként 4-5 beteget megvizsgáltak, egymásnak adták a kilincset a betegek.

Persze olyan is volt, hogy fél óráig voltam bent, de akkor már hatan voltak kint a váróban.

.

Most egy betegre kb fél óra van szánva.

Óránként kinéz az asszisztens és 10-20 percet dolgoznak egy órában.

szept. 12. 20:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Na hát, ha te ezt ki is fizetnéd, akkor nem lenne beljebb az egészségügy. Egy orvos órabérének arányos részét kellene elkérni vagy semennyit. Az első esetet indokolja, hogy az orvost abban időben is megilleti a fizetése, amíg éppen a tájat bámulja az ablakból, mert a beteg nem jelent meg.
szept. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!