Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szüntették be a NAV...

Miért szüntették be a NAV vagyonosodási vizsgálatait?

Figyelt kérdés

Miért nem folytat le ma is a regnáló politikusok és barátaik ellen az adóhivatal olyan vizsgálatokat, amelyben igazolni kell a vagyon legális eredetét? Régen voltak ilyen vizsgálatok, de az utóbbi években már nincsenek. Miért?

És miért nem akarja ezt Magyar Péter sem?



máj. 22. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Na mit gondolsz?


Szeretné ezt bárki is, aki sok közpénz birtokába jutott különböző módokon?

Ha valaki tíz-egynéhány éven keresztül NER-huszár volt, akkor nem tartozik az előbbiek közé?

máj. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Most is végeznek ilyen vizsgálatokat, csak nem olyan módon, mint ahogyan korábban tették.

[link]

Előbb kell hozzá, hogy a rendőrség vagy ügyészség szerint valami gyanú merüljön fel és utána végzik el ezt a vizsgálatot.

Mint kiderült az elmúlt évek uniós baromkodásaiból, a magyar képviselők vagyonbevallása jóval összetettebb és pontosabb képet mutat a képviselők anyagi, vagyoni helyzetéről, mint az EP képviselőknél, tisztviselőknél általánosan elfogadott nyilatkozat. Amikor a kritizált vagyonnyilatkozat helyett egy az egyben bevezették az EP-s avgyonnyilatkozati eljárást akkor éppen az eu-ban minket korábban a vagyonnyilatkozat miatt kritizálók követelték, hogy állítsák vissza, mert ez így túl gyenge. Vagyis az a jobb amit a magyar képviselőknek kell vagyonnyilatkozati eljárásban csinálniuk.

A vagyonosodási vizsgálathoz a vagyonnyilatkozatok nyilvánosak, ellenőrizhetőek és ha valakinek van gyanúja bármiről akkor feljelentést kell tenni. Akkor azonnal el is végzik a szükséges vagyonosodási vizsgálatot.

2012-ben váltott az adóhatóság és azóta más szemlélettel dolgoznak. Nem abból indulnak ki, hogy minden adófizető egyben bűnöző csak el kell őket kapni, hanem abból, hogy mindenki fizeti az adóját ha az adófizetés eljárása ennek megfelelő. Pl. online vannak bekötve a pénztárgépek = nem lehet eltitkolni a bevételt. Vagy kamerarendszer követi az árufuvarozást = nem lehet olyan könnyen feketén ide-oda szállítani a dolgokat (vagy csak lepapírozni) hogy utána adócsalást követhessenek el vele.

Az adóhivatal nem nyomozóhatóság már hanem szolgáltató, segít, hogy mindenki befizesse és befizethesse rendesen az adóját.

A vagyonosodás meg nem tilos, nem a kommunizmusban élünk.

máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

"A vagyonosodás meg nem tilos, nem a kommunizmusban élünk."


De ha kizárólag közpénzből történik, akkor - legalább is - nem tisztességes.

máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%
És mire mennének vele? A politikusoknak és haverjaiknak nem ismeretlen eredetű adózatlan vagyonuk van, hanem sajnos nagyon is tudjuk, miből szerezték, átírták a törvényeket úgy, hogy az összes állami pályázatot megnyerhessék, aztán tessék-lássék beruházásokkal lepapírozzák. Le lehetne őket buktatni, de nem az adóhivatalon keresztül, mert abban nem sárosak. Ehhez kellene az európai ügyészséghez csatlakozni, amit ezek után a kormány érthetően nem akar.
máj. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

#3 Ez ostobaság.

Tanár vagyok, a vagyonosodásom kizárólag közpénzből történik. Akkor az is tilos? Én sem szereztem tisztességesen?

A közpénz éppen úgy pénz és nem ez számít hanem hogy CSERÉBE teljesítette-e a cég amit vállalt. Ha elkészült megfelelően íz út, leszállították elvárt minőségben az irodaszékeket vagy éppen gyógyszereket, akkor az tisztességesen szerzett vagyon ami ebből keletkezik.

máj. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
3: Ennyi erővel az összes pedagógus meg nővér tisztességtelen, hiszen közpénzből vagyonosodik.
máj. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#4 Az európai ügyészség még mindig nem végez semmiféle vizsgálatot, még most sem szólhat bele a tagországok vizsgálataiba és nem nyomozhat politikusok vagyonai után. Nem is teszik.

A legjobb példa rá a korrupciós katari pénzekkel megbukott Eva Kaili és társai esete. Konkrétan elkapták a sok százezer euróval őket - az európai ügyészség sem előtte, sem azóta nem foglalkozott az ügyükkel.

máj. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

#5

Ha tanárként vagyonosodsz, akkor gratulálok neked.


A közpénzből történő feltűnő vagyonosodás lenne érdekes, de ...

(jacht, helikopter, farm, stadion, étterem, ...)

máj. 22. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
"De ha kizárólag közpénzből történik, akkor - legalább is - nem tisztességes." Navosnak miből van a fizetése? Közpénzből? Akkor ők is tisztességtelenek :) Amúgy tudjuk jól , hogy mivel a közpénzt a kormány osztja, nyilvánvaló , hogy a saját kenyéradó gazdáik kezébe nem fognak harapni a Navosok sem.
máj. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%

Reménytelen. Mégy egyszer utoljára.


A nővérnek nincs közpénzből jachtja, stadionja, étterme, helikoptere. Nem megy nyaralni a trópusokra, nem lesz neki milliárdos betétje, nem fog szerepelni a leggazdagabb 100 magyar listáján. Ergo, nem vagyonosodik, csak él.

máj. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!