Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sport - Mennyi idő után érzel...

Sport - Mennyi idő után érzel javulást?

Figyelt kérdés

Depresszió miatt teljesen leépültem. El akarok kezdeni itthon tornázni hogy ne fulladjak ki attól is hogy futok egy kicsit a busz után, vagy felmegyek a 2-dikra.



Aki volt hasonló helyzetben mennyi idő után érzett javulást, illetve milyen mozgásformát választott?


ma 19:16
 1/1 Psycho ***** válasza:

Nem kifejezetten depresszió, hanem fogyás miatt, de én saját testsúlyos edzést kezdtem el otthon. Felülés, fekvőtámasz, ilyenek.


Amikor a legelsőt csináltam, 10 perc sem kellett és azt hittem mentőt kell hívni 😂 De konkrétan már a 2. alkalomnál többet tudtam megcsinálni mindenből (lehet "bogaras", de vezettem excel táblázatban a dátumot, edzésidőt, a gyakorlatokat, és a kilókat, hogy lássam a folyamatot).


Robbanásszerű javulást igen hamar el lehetett érni. De ez 1-2 hónap utát tetőzik, aztán már jóval nehezebb a további fogyás/fejlődés.


Nyilván itt a testsúlycsökkentésre hegyeztem ki (hisz nekem ez volt a cél), de ha a kondíciót akarod növelni, arra a kardio jobb. Futás, bicikli, ilyesmi. Ott is hasonló a helyzet: robbanásszerű javulás után tetőzik. Nyilván nem lehetetlen onnan továbbfejleszteni, csak nem szabad meglepődni rajta, hogy nehezebben fog menni. Ez természetes folyamat, addigra alkalmazkodik a szervezet a megnövekedett igénybevételhez.

ma 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!