Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha megtámadnak az utcán...

Ha megtámadnak az utcán melyik a hasznosabb?

Figyelt kérdés
Shotokan karate,Wing Tsun,Aikido.Ez a 3 ami érdekel,és szívesen csinálnám :D
2010. okt. 10. 18:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha késsel hadonászna nekem valaki, akkor természetesen a futás! :D
2010. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Futás, azon belül is a sprint.
2010. okt. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
és ha nincs rá mód ? elkerülhetetlen a verekedés ?
2010. okt. 10. 19:08
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

futás. Amúgy nincs olyan, hogy egyik jobb, mint a másik, ezek nem függetlenek a használójuktól, így sokkal jobban függ attól, hogy az edzésen mennyire az alkalmazásokra tanítanak, és mennyire jó az edző, mintsem attól, hogy most pontosan mit is tanulsz.


Általában az Aikidóban az edzések nem az utcai alkalmazásra összpontosítanak, hanem a technikai, szellemi részére, és elég bonyolultak is a technikák ahhoz, hogy egy jó ideig ne nagyon tudd élesben használni. Aztán Aikidóból is kitalálták már a alkalmazott Aikidó edzéseket, ahol kimondottan utcai fogásokra tanítanak, kevesebb, egyszerűbb technika, nem tudom, ez itthon mennyire elterjedt.


Wing Tsunt alapból kifejezetten gyorsan tanulható utcai bunyóra fejlesztgették, de itt is az van, mint mindenhol, hogy ha sz*r az edző, akkor akár atomcsapás kivédésére is fejleszthették, akkor sem érsz vele semmit éles helyzetben. Ráadásul a Wing Tsun-ra mondják, hogy sok a gyenge edző, mert nagyon gyorsan mennek iskolát nyitni, úgy, hogy még rendesen el se sajátították a dolgot, nemhogy tanítani tudnák.


Shotokan ugyanaz, értő edző alatt hatékony dologgá lehet kikupálni a dolgot, nem értő edző alatt (vagy olyan alatt, aki csak a technikai, mozgáskoordinációs részére helyezi a hangsúlyt) meg nem ér semmit.



A legjobb önvédelmi "harcművészet" a józan paraszti ész, hogy felmérd a gázos szitukat, és igyekezd elkerülni, vagy minél gyorsabban megoldani. A legnagyobb hiba, amit el lehet követni, hogy az ember elmegy valamilyen edzésre, és utána már azt hiszi, ő a király, és nem tér ki a támadás elől, amikor még módja lenne rá. Aztán rájön, hogy de az élet azért nem olyan egyszerű, nincsenek szabályok, sose lehet tudni, van-e fegyver a másiknál, vannak-e haverjai, stb.

2010. okt. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
köszi,ez egy korrekt válasz volt :D
2010. okt. 10. 19:17
 6/22 anonim válasza:
Én a Wing Tsunt és az Aikipót próbáltam, és azt mnanám, a Wing Tsun jobb.
2010. okt. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Én inkább gyűjtenék egy gázsprayre. :P Vagy boxolni járnék.
2010. okt. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

gázspray nem jó, szar eszköz, nehézkes a használata. akkor már gázpisztoly cs lövedékkel, de az is véleményes. Egy ismerősöm bunyóba keveredett, gázpisztoly volt nála. a vicc az, hogy elfelejtette, hogy van nála fegyver, csak a rendőrkocsiban jutott eszébe hogy van nála stukker.


persze a rend őrei is elfelejtették megmotozni...


az, hogy melyik jobb, azt kell mondanom, egyikse. gyerekként sotóztam évekig, sajnos vingcsunoztam is. nem ajánlom.


most, hogy már évek óta KM-re is járok, megtanultam, hogy kés ellen nem lehet védekezni. Meg fognak vágni/szúrni. A kérdés csak az, hogy mennyire lesz súlyos a sebed. ha lehetőségem volna rá, kitérnék a kés elől, akár futással, vagy azzal hogy odaadom, amim van.


ha meg csak bunyó van, az más tészta. ott az nyer, aki kezdeményez, illetve sunyibb. tapasztalat. egy jó tökrúgás, aztán pápá.

2010. okt. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
én a wing tsunt javasolnám
2010. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"gázspray nem jó, szar eszköz, nehézkes a használata."


Marha nehéz, rátartod arra aki támad és megnyomod..

Ha fúj a szél akkor már necces.

2010. okt. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!