Az idősebb, 45+ sehogy sem kinéző hapsik miért propagálják a kis súllyal sokat, azzal többre mész baromságot?
#3 ez hogy jön ide? Én amúgy sokkal rosszabb fizikai állapotban voltam amikor saját súllyal edzettem régen. Húzódzkodás az elején szétcseszte a vállam mert erőltettem, később az egykezes húzódzkodás a könyökömet, illetve a fekvőtámasz a csuklómat, fekvőtámasz kézenállásban pedig szintén a könyökömet nyírta szét. A lábam pedig egy vicc volt.
Mióta testépítek ahol jól meg lehet választani a súlyokat sokkal erősebb vagyok, sokkal izmosabb és elmúltak az ilyen ízületi problémáim is.
A kérdésedben ott a válasz.
Azért, mert "idősek". Régen mi volt a divat? Remegő kézzel BCAA edzés után, anabolikus kapu, no pain gain, szálkásító edzésterv, csirke + rizs. Soroljam még? Ha megfigyeled, akkor a legtöbb idősebb le van maradva a régi elveken. Ezzel csak az a probléma, hogy nem képesek újat tanulni és nem képesek új információt befogadni, pedig rengeteget fejlődött a testépítés/táplálkozástudomány az elmúlt 10-20 évben.
Pedig, gyakorlatilag, ha Arnold állna itt előttem és mondaná a dolgokat, még azt sem hinném el, amit kérdez. Szép és jó, amit a híresebb testépítők elértek, de őket nem a tudásuk juttatta el a csúcsra, hanem a kivételes 0.00001% genetika és kemény munka. Jay Cutler például kifejezetten hülye volt a testépítéshez, ezt Ő maga nyilatkozta.
Az 3. komment hogy jön ide? Nem is ez a téma.
"saját súlyos testépítés sokkal természetközelibb és hosszú távon is kifizetődő nem mennek tönkre annyira a porcok"
Mi az, hogy saját súlyos testépítés? Ez mit jelent? A saját testsúlyos edzésnek, a calisthenicsnek, a street workoutnak, vagy a szertornának semmi köze a testépítéshez, de egyébként kérdezz meg egy street workoutost vagy egy tornászt, hogy milyen izületi fájdalmaik, problémáik vannak már egészen fiatal korban. Pont nem izületkímélőbb semmivel a legtöbb saját testsúlyos gyakorlat, mint mondjuk egy súlyzós gyakorlat. A sérüléseket amúgy sem egyik vagy másik mozgásforma okozza magában, hanem a rossz technika, a rossz programozás, az elégtelen mobilitás, az elégtelen fokozatosság. Lehet egy életen át úgy testépíteni/erőemelni, hogy az előbbi tényezők rendben vannak, és akkor nem lesz soha sérülés, ahogy lehet egy-két év saját testsúlyos edzéssel is kifingatni a mozgásszerveidet, ha az előző tényezők nincsenek rendben.
"Ha az egészség és az álló képesség számít akkor azzal jobban jársz"
Miért lenne egészségesebb egy tolódzkodás, mint mondjuk egy fekvenyomás? Vannak egészséges gyakorlatok, meg nem egészséges gyakorlatok? Egyáltalán mit jelent az a fejedben, hogy egészséges? Az állóképességet pedig aztán végképp nem értem, hogy miért keverted ide. Szerintem nem is tudod, hogy valójában mit jelent az állóképesség, és valami mást értesz a fogalom alatt. Az állóképességet ténylegesen pont nem fejleszti se a súlyzós, se a saját testsúlyos edzés. Ha az állóképességedet akarod fejleszteni, akkor kardió mozgásformát kell végezned, például menj el futni vagy biciklizni? Miért fejlesztené az állóképességet egy sajá testsúlyos húzódzkodás?
nem csak 45 pluszos hapsik propagálják a kis súly sok ismétléses baromságot. 45 alatti emberektől is hallom. de nem tudom min vagy meglepődve. rengeteg ember mond rengeteg baromságot ez csak egy közülük. miért ezt emelted ki? mindenki edzen úgy ahogy gondolja aztán a gyakorlatban úgyis ki fog derülni hogy ki mit ér el vele izomban meg erőben.
amúgy a kis súly sok ismétlésnek simán van helye egy edzésprogramban. nem lehet mindig nagy súlyokkal meg rpe9 szettekkel edzeni. időnként kellenek a kis súlyok. a gond akkor van ha valaki soha nem használ nagy súlyokat csak kisbaba súlyzókkal pumpálgat aztán nem érti hogy miért nem izmos pedig ő rendesen eszi a csirkemellet rizzsel.
Persze, lazább héten én is megyek 8-10 ismétléses fekvenyomásra, 10-12-es mellhez húzásra.
Az ördög tényleg abban lakozik, amit a #7 ír, hogy a gond az, hogy ha valaki csak így edz.
Pontosan, ahogy a #7 írja. A kis súly sok ismétlésnek is van értelme, sőt, szerintem egy jól felépített edzéstervben bőven van helye ilyennek. Nem lehet mindig no pain no gain mentalitással tolni az edzést, mert fizikailag lehetetlen mindig maximumot nyújtani.
A baj az, hogy az ilyen "kis súly sok ismétlés"-t sosem arra értik az ilyen emberek, hogy ne RPE 9 szettjeid legyenek, hanem szimplán ez egy ősrégről fennmaradt tévhit. De, a gyakorlatban úgy is látszik, hogy ki ér el eredményt és ki nem. Mindenki eddzen úgy, ahogy jónak látja, én lesz*rom, magammal foglalkozok. :D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!