Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fiatal kori edzésnek lesznek...

Fiatal kori edzésnek lesznek hátrányai idősebb koromban?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

14 éves vagyok és szeretném elkezdeni edzeni/erősíteni magam. Nem akarok egy schwarzenegger lenni, de egy erősebb, szálkás testet el akarok érni . A gond ott kezdődik hogy mindenhol mindenki mást mond. Van aki azt hangoztatja hogy milyen káros és hogy 30 éves koromban mozdulni sem tudok majd , de olyan is van aki szerint semmi gond nem lesz. A kérdés tehát hogy érdemes-e elkezdenem most ? A válaszokat előre is köszönöm.



2015. júl. 6. 17:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy baromság.

Ha ésszel csinálod, bemelegítesz és nem hajtod túl magad akkor nem lesz semmi.

Én 13 évesen kezdtem el(nyilván messze még az amatőr szinttől is), ma vagyok 27 és semmi bajom.

De ismerek olyat, aki 30 éve nyomja és 100* fittebb, mint a sok megmondóember.

2015. júl. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj ez attól függ h ha ésszel csinálod akkor semmi bajod nem lesz tőle. Én is 14 évesen kezdtem persze nem nagy súlyokkal szóval ne akarj menőzni és felrakni egyből 80 kg-t és mindig melegíts be előtte alaposan. És ha lehet akkor kerüld még a felhúzást nyak mögül nyomást stb. amik terhelik még a gerincedet. Tehát ha ésszel csinálod nem lesz semmi bajod. :)
2015. júl. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=m-Zr-R433X0 Ha rosszul edzel, felnőttként is nyomorék leszel. Egyébként semmi hátránya nincs.
2015. júl. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem a quantumscientist kicsit bebsz :D jó nagy füves lehet a csávó.
2015. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Terminátor legújabb részét, Sshwarzee 67 évesen is elég jól mozog, szóval nem tudom ki mondta neked ezt a hüly3séget.
2015. júl. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a schwarzenegger-t úgy értettem hogy nem akarok testépítő lenni 14 évesen :) de igaz , jól mozog az öreg
2015. júl. 7. 06:45
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! :)
2015. júl. 7. 06:46
 8/8 anonim válasza:

Nekem apum 29 eves koratol 50evesig edzett mint egy gép, viszont profin mindig, vitamin/étel stb.

Semmi baja nincs, sőt ő a legegeszsegesebb korosztalyabol az ismeretsegi koromben.

Plusz 60hoz kozelitve is erosebb mint en.

Megeri edzeni, de akkor profin kell es talan oregen sem kell majd bottal jarnod.

Az az kell egy kis vitamin, bemelegites, eleg feherje es szenhidrat es jo lesz.


De ha nem melegitesz be es nem szedsz vitaminokat es nem kardiozol akkor igen, lehetnek hatranyai, pont ahogy minden masnak is amit szarul csinalnak.

2018. szept. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!