Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fenék formáláshoz tanácsok? N...

Fenék formáláshoz tanácsok? Nehezen hízok?

Figyelt kérdés

165cm, 50kg vagyok. Nem egy fenékre hízó típus vagyok, de eleve nehezen hízom

Max 52kg aztán valami stressz helyzet jön és le is szalad ami feljött. Normálisan eszem, van hogy tobbet is mint a kornyezetem, de nem látszik.

Szeretnék formás feneket, növelni szeretném.

Tudom, hogy súlyzós gyakorlatokat kell végezni, de sokra gondolom nem megyek ha nem hízom.


Eszek rendesen szenhidratot, nem vagyok válogatós ételek terén. A húsokkal vagyok sajnos bajban, van olyan nap hogy rá sem tudok nézni.

Az édeshez is hangulatomnak kell lenni.


Valamilyen tapasztalat? Tanács?


Kérem, hogy a rosszindulatú, unatkozó emberek, akik az itteni kerdeseken vezetik le a feszultsegulet inkább ne irjanak.

A normalis valaszokat pedig elore is koszonom:)



2023. febr. 3. 15:53
1 2
 11/12 Cubina válasza:

Először is el kéne menni egy kivizsgálásra. Teljes vérkép, széklet/vizeletvizsgálat, EKG, hasi ultrahang, vércukor, vérnyomás. Gasztroenterológushoz sem ártana elmenni, mert lehet IBS-ed is (irritabilis bél-szindróma), ami azzal jár hogy állandóan éhes az ember, folyton eszik, nasizik, de közben semmit nem tud hasznosítani a szervezete. átfolyik minden és hízni sem lehet, sokszor még le is fogynak. A barátnőm volt így, hosszú évekig 48 kiló volt a 165 centijéhez, nagyon sovány volt, pedig állandóan evett, nasizott. Én meg csak néztem irigykedve, hogy 10-szer annyit eszik mint én, mégse hízik, én meg igen (nekem meg súlyos hormonzavarom volt, azért voltam kövér).


Aztán később jó alaposan kivizsgálták, és akkor derült ki hogy laktózérzékeny és IBS-e van. Azóta is szedi rá a gyógyszert, és a súlya is normalizálódott (60 kiló körül van mindig).

A 165 centihez 60 kiló az ideális súly, én is annyi vagyok most, de még így is azt mondják sokan, hogy nagyon vékony vagyok. De például a barátnőm, aki 165 cm és 60 kiló, nagyobb darabnak látszik nálam. Érdekes.


Egyébként az étkezésed is nagyon helytelen, az a sok kenyér meg kifli a kiegyensúlyozott étrend helyett nem tesz jót.

Reggelire kellene a kiflit sonkával, szalámival, akármilyen hússal, sok zöldséggel, gyümölcsökkel, ebédre valami bőséges táplálót, laktatót és vacsorára valami könnyebbet, cézár saláta, rántotta, virsli, tojás, bármi, ami nem ül le a gyomrodban, hanem gyorsan kiürül és könnyen emészthető, hogy alvásnál ne legyen megterhelve a gyomor.


Nem véletlenül mondják azt, hogy: Reggelizz úgy, mint egy király, ebédelj úgy, mint egy polgár és vacsorázz úgy, mint egy koldus. :)

2023. febr. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Én kíváncsi vagyok "hogy haladsz".

Esetleg egy képet küldhetnél

aug. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!