Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit kéne tennem?Edzésre jó...

Mit kéne tennem?Edzésre jó tanácsok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Nos kialakult nálam egy nagy probléma amit nem tudok leküzdeni.180cm magas vagyok 56-7 kiló.Rendszeresen eszem rendes kajátkat stb.Viszont nem tudom hogy tömegeljek vagy szálkásitsak.Jelenleg elkezdtem enni jobban,de valóban ez a jó döntés?A pocakom egy kicsit nagyobb de látszik a ABS 4 kockája valamennyire. Emellett mostanában rendszeresen lejárok terembe(súlyzóval edzeni) heti 5-4x.Valakinek valamilyen tippje erre van?Előre is köszi!(16% testzsírszázalék)

2022. jún. 13. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:
87%

Progresszív súlyzós edzésterv, célnak megfelelő étrend (kalóriák, makrotápanyagok, mikrotápanyagok számolása), kielégítő regeneráció (pl. alvás, nyújtás, stb.), naprakész szakmai tudás szerzése (tanulmányok olvasása, podcastok hallgatása), adott esetben pedig egy személyi edző felkeresése. Ergo ugyanazt lehet neked is tanácsolni, mint mindenki másnak. Nem is értem pontosan, hogy mi a kérdés.

Ha izomtömeget szeretnél növelni, akkor 200-300 kcal többletben (étrend) kell lenned, mellette pedig követni az edzésprogramot, aztán szépen-lassan jönni fog az izom és az erő. Ez mindeninél így megy. Viszont azt áruld már el nekem, hogy ha 180 cm vagy és 56 kg, akkor hogy a fenében van neked 16 százalékos testzsírod? Nem írtál el valamit, de nagyon durván?

2022. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Kalóriapluszos, kiegyensúlyozott, fehérjében gazdag étrend és kemény súlyzós edzés. Nehogy már szálkásítás járjon a fejedben ilyen arányokkal.
2022. jún. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezekkel az arányokkal nehogy szálkásíts, egy komplett csontváz leszel.

Tömegelés, 200-300 kalóriaplusszal, fehérjegazdag étrend.

Tömegelés során nyilvánvalóan zsír is fel fog jönni, ez elkerülhetetlen.

Ebből adódóan a kockáid elfognak tűnni, ez mindenkivel megesik. Eleinte nekem is látszott a 4 kocka, csak ez semmit se ér, ha mellette 50 kilót se voltam képes kinyomni fekve. Mellette fokozaton növeled az edzés intenzitását, fokozatosan növeled a súlyokat, de tartasz mellette könnyű súlyos, magas ismétlésszámú napokat is.

A saját példámmal élve nekem 7 hónap alatt +12kg jött fel, figyelve arra, hogy a lehető legkevesebb zsírt szedjem fel. Lassú folyamat, ne keseredj el ha az első pár hónapban akár nem látsz kimagasló eredményt.

2022. jún. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szálkásítani azok szoktak, akiknek van mit. 180 cm, 56 kg az pedig igencsak vékony.
2022. jún. 14. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!