Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fenék formáláshoz tanácsok? N...

Fenék formáláshoz tanácsok? Nehezen hízok?

Figyelt kérdés

165cm, 50kg vagyok. Nem egy fenékre hízó típus vagyok, de eleve nehezen hízom

Max 52kg aztán valami stressz helyzet jön és le is szalad ami feljött. Normálisan eszem, van hogy tobbet is mint a kornyezetem, de nem látszik.

Szeretnék formás feneket, növelni szeretném.

Tudom, hogy súlyzós gyakorlatokat kell végezni, de sokra gondolom nem megyek ha nem hízom.


Eszek rendesen szenhidratot, nem vagyok válogatós ételek terén. A húsokkal vagyok sajnos bajban, van olyan nap hogy rá sem tudok nézni.

Az édeshez is hangulatomnak kell lenni.


Valamilyen tapasztalat? Tanács?


Kérem, hogy a rosszindulatú, unatkozó emberek, akik az itteni kerdeseken vezetik le a feszultsegulet inkább ne irjanak.

A normalis valaszokat pedig elore is koszonom:)



2023. febr. 3. 15:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Az jó, hogy már legalább az alapokkal tisztában vagy. Nem napi 15 perces tornáktól vársz el formás alakot, illetve nem rettegsz a szénhidráttól. Enni kell rendesen és súlyzós progresszív edzés.

Tanácsot ebben a helyzetben nehezen adunk. Konkrét étkezést/edzéstervet neked senki sem fog ingyen írni, de remélem nem is ez a cél. Ha egyedül nem megy, akkor személyi edzőhöz próbálj fordulni.


Egyébként a sokat eszel, nálad mit jelent? Annyit tegyél meg, hogy leírod egy napi étkezésed. Mert lehet, hogy az a sok valójában kevés.

2023. febr. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Napi segg kérdés. Leírtuk már sokszor. Kalóriaplusz, testsúly*2 fehérje grammban. Gyakorlatok: guggolás (low bar-t ajánlom ha már úgyis segg), csípőemelés, felhúzás variációk, gépen mehet kick back. Heti kétszer-háromszor. Edzőt megkeresését ajánlom, bár gyakran fogalmatlanok.
2023. febr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Mennyi a napi kalóriabeviteled, kedves kérdező? Ha megírtad a választ, utána nézd meg ezt a videót:

https://www.youtube.com/watch?v=EheJclVm4Q4&t

Egyébként ugye tudod, hogy a súlyzós edzés nem úgy működik, hogy kiválasztasz egy testrészt, a popsidat, aztán azt célzottan fókuszba helyezve szétedzed, a többi izmod meg csak úgy van. Ez értelmetlen, kontraproduktív és káros is. Egy komplex, minden izomcsoportra kiterjedő edzésprogram van szükséged, ahogy mindenkinek. Tudom, hogy lányoknál nagyot megy ez a seggfétis, de még az elején tanuld meg, hogy minden izomcsoport egyformán fontos.

2023. febr. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Há megpróbálhatom leírni, de nem mi díg egyforma, mert két műszakban dolgozom.

Lehet igazából ez sem jó, mert nincs rendszeresseg.

Ha reggel kezdem a munkát, már 7 órakor megettem 1 vagy két kifli!szelet kenyeret. Vagy valamilyen salátát, cottaget, mellé kifli. Általában fél10-ig elfogyasztom a 3.szelet kenyeret is, plusz kozben alma vagy valamilyen keksz, banán...tehát valami nasi biztosan.

Fél12 ebéd, leves másik féle attól függ finom-e. Általában ha finom ha nem, eszem otthon is, olyan 1 körül persze már nem olyan nagy adagot ha ettem a munkahelyemen.

Legkozelebb valami nasi van altalaban delutan aztan vacsi...a vacsi nagyon változó...van hogy kenyér szalonna zoldsegek de van hogy zabkása...nem nagyon vagyok e téren tudatos.

Délutános munkaidomben annyi kb a kulonbseg, hogy csak olyan 8-kor reggelizem és az ebédem csak az amit a munkaban kapunk és olyan 4-5 korul eszek megint rendesen. A vacsora sem marad ki altalaban, de az vagy kevés ilyenkor vagy sok, de akkor már van vagy 8-10 ora is.


Ennyit tudtam megosztani🤷🏼‍♀️


Nem csak a fenekemre tornázom, de azt jobban terhelem.


Koszonom a válaszokat, lehet idővel felkeresek egy személyi edzőt...bár a környéken ahol megtudnám oldani arról panaszkodtak páran.

2023. febr. 3. 16:35
 5/12 A kérdező kommentje:
Bocsanat a helyesirasert, siettem.
2023. febr. 3. 16:36
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Nézz utána a következő két fogalomnak: kalóriaszámolás, progresszív túlterhelés. Ha ezzel a két fogalommal tisztába kerülsz, akkor tudni fogod a választ a kérdésedre, és érezni fogod a súlyos problémákat.
2023. febr. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ezzel hogy kenyér meg kifli, leves sokra nem megyünk.

Kalóriatöbbletlen kell lenned, amit nem pár szelet kenyérrel meg nasival fogsz elérni.


Az étkezéseddel lesz itt probléma elsősorban

2023. febr. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tudom átadni az etkezesem, mert sosem torodtem kaloriaszamolasokkal. Viszont akikkel egyutt toltok tobb idot mindig mondjak hogy hogy birok ennyit enni. Na nem gondolom hogy annyit mint egy erősebb férfi, de a súlyomhoz képest sokat.

Viszont annyit már nem szeretnék enni hogy rosszul legyek.


Ha nem hízok akkor felesleges is az edzés?

Úgy értem ha edzek is, ne várjak így látható eredményt?

2023. febr. 3. 18:57
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

"sosem torodtem kaloriaszamolasokkal"

Itt az ideje. Erről szól ez a sportág.

"annyit már nem szeretnék enni hogy rosszul legyek"

Nem is kell.

"Ha nem hízok akkor felesleges is az edzés?"

Szintentartó kalóriabevitel (maximum 200-300 kcal többlet), progresszív súlyzós edzés.

2023. febr. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 NTBS ***** válasza:
Szerintem a tömegedet kellene növelni. Kezdésnek.
2023. febr. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!