Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nem túlzottan volt sosem...

Ha nem túlzottan volt sosem része a sport az életemnek (mindig vissza-visszatértem adott sportokhoz) és most szeretném beépíteni felnőttként az életembe hosszútávon, mit javasoltok?

Figyelt kérdés

A kérdés azért született meg, mert egyszerűen már meg vagyok lőve, hogy hajnali kelés mellett mihez lenne erőm. Igazából tök szomorú vagyok, hogy dolgozom, elmegy az egész napom és hulla fáradtan kb fürdeni alig van erőm akkor is.

Ezen változtatni szeretnék, de idő hiányában és energia hiányában egyszerűen fogalmam sincs már, hogy merre és hogyan induljak el, hogy sikerüljön beépülnie az életembe. Jó, vizsgaidőszakom is volt a munka mellett az utóbbi időszakban, mert mesteren tanulok, tehát lehetnék elnézőbb magammal.

Gyerekekkel foglalkozom egyébként, úgyhogy a munkám szellemileg és fizikailag is elfáraszt nap végére (amellett, hogy nagyon szeretem és valahol fel is tölt persze:) De van valaki hasonló cipőben, akinek sikerült ezen pozitívan változtatni? Itt gondolok energiatakarékossági tippekre vagy időbeosztási praktikákra. Köszönöm!



2023. jan. 24. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Van két gyerekem, munkahelyem, BScn tanulok, szóval van mire fognom, hogy miért nincs időm.


Az első egy hónap a kritikus, ott kell nagyon tudatosan figyelni. Olyan szokást kell kialakítani, ami nincs túlságosan a terhedre. Magyarul: legyen a terem közel, ha személyi edzőt fogadsz, olyat keress, aki rugalmas, cserébe te is próbálj az lenni vele. Nézd meg az időbeosztásodat, hogy mikorra tudod fixen beépíteni a mozgást. Nálam pl az lett a zsinórmérték, hogy egy hétvége és egy hétköznap. És akkor ehhez szigorúan tartom magam. Most már harmadik hónapja csinálom, és elkezdtem plusz egy kardiot is beiktatni, most azzal vagyok az első 30napos kritikus fázisban.


Nekem maga a személyi edző is segített, egyrészt, hogy meg van beszélve vele, nem akarom cserben hagyni, másrészt levette a vállamról azt a terhet, hogy nem tudom semmit a konditermi gépekről.


Te is gondold át, hogy mik a saját akadályaid és kifogásaid, és kezeld őket.

2023. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon kevés a szabadidőm, minden nap fél 7 körül kelek, 17-ig a munkahelyemen vagyok. Idős, beteg családtagot "gondozok". Mégis majdnem minden nap tudok időt szánni az edzésre.

A konditermi súlyzós edzést jó szívvel tudom ajánlani. Az plusz motiváció is, hogy ha már megvetted a drága bérletet, ki is kellene használni :D A terem, ahogy írták is, jó, ha vagy a munkahelyed, vagy a lakóhelyed közelében van. Ha egyszer rákapsz az ízére, abba se akarod majd hagyni.

2023. jan. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!