Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek a fekvőtámasz...

Szerintetek a fekvőtámasz megárt a lányoknak hosszútávon? Nem szélesíti nagyon a vállakat?

Figyelt kérdés

Ne gondoljátok, hogy kifogásokat keresek, amúgy sportos vagyok, rendszeresen futok és táncolok, tehát ha árt a lányoknak hosszútávon a fekvőtámasz, akkor is sportolok valami mást helyette.

Azon gondolkodtam, hogy ha kb egy évig ha mindennap csinálnék olyan 5-10 fekvőt, vajon mi lenne a hatása.


Azért félek kicsit ezt megtenni, mindennap, mert fekvőtámasz az szélesíti a vállakat nem? Az csak a férfiaknak áll jól. Igen, tudom, hogy ők azért nem 10-et csinálnak mindennap, meg szerintem, mást is csinálnak azok a vállak eléréséért, pl, súlyokat emelnek, de akkor is kíváncsi vagyok, a véleményetekre.



2022. szept. 19. 11:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

"ha kb egy évig ha mindennap csinálnék olyan 5-10 fekvőt, vajon mi lenne a hatása."

Ha te ezer évig megcsinálsz minden nap 500 fekvőtámaszt, akkor sem lesz "túl széles" a vállad, ne aggódj. Nem igazán vagy képben az izomépítés elméletével. Ahhoz, hogy neked lányként irreálisan férfias vállizmaid legyenek, ahhoz hosszú éveken keresztül kéne konditermi edzést végezni egy célnak megfelelő diéta mentén, és mellesleg kokszolnod, úgyhogy megnyugodhatsz. Napi 5-10 fekvőtámasz számomra kapásból értelmezhetetlen.

2022. szept. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
igen, igazad van. A kokszot pl. nem vettem figyelembe. :)
2022. szept. 19. 12:42
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
5-10 borzasztóan kevés
2022. szept. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. Lányként neked natúrban soha nem lesz túl széles vállad vagy túl nagy izmod. Nyugodtan küldjed neki, ahogy neked jólesik. Ha napi 100 fekvőt is csinálsz, nem lesz káros hatása, ne aggódj. 👍💪
2022. szept. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan, ha jól esik :-) Nem lesz ettől széles vállad meg semmi.
2022. szept. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
napi 5-10-től nem, hogy széles vállaid nem lesznek, konkrétan semmit nem fogsz változni, ez olyan kevés mennyiség.
2022. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
10 fekvőtámaszt a kilenc éves kislányom lenyom öt másodperc alatt, úgyhogy széles vállakra ne számíts ilyentől. Ha harmincszor ennyit csinálnál naponta, annak sem lenne látható eredménye.
2022. szept. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha most elkezded napi 5-10-zel, akkor hamarosan kevés lesz..

Ugyanakkor jól megerősödnek a mellizmaid, ami kiemeli a melleidet. A kosárméreted nem lesz nagyobb, de a mellizmoktól a mellbőséged nőni fog. És általában izmosodik a karod, vállad, szóval nagyon jó alakod lesz tőle.

Ha arányos testű bombanő akarsz lenni, akkor kell edzened mellizomra is.

2022. szept. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
5-10? ez valami nagyonrossz vicc?
2022. szept. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek a fekvőtámasz megárt a lányoknak hosszútávon?"

. Nem.

"Nem szélesíti nagyon a vállakat?"

. Nem. De ha így is lenne, az sem ártana a lányoknak.


"Azon gondolkodtam, hogy ha kb egy évig ha mindennap csinálnék olyan 5-10 fekvőt, vajon mi lenne a hatása."

. Ennyire szerintem egy vemhes tengerimalac is képes...

Nem, ez minimum mozgás kb.

2022. szept. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!