Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés után izomhűtés? Ezzel...

Edzés után izomhűtés? Ezzel hosszútávon nem ártok magamnak?

Figyelt kérdés

Például ha futok, utána itthon teszek vizesruhát a combomra.

Fél óráig hagytam ma is rajta, és utána sokkal jobb volt.

Illetve a nyáron edzettem vádlira, és akkor is utána hűtöttem egy ideig ugyanígy.


Viszont azon gondolkoztam, hogy ettől esetleg hosszútávon nem lesz-e valami bajom?



#edzés #Izomhűtés
2021. máj. 22. 21:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Profi sportolóknál is jellemző, hogy edzés után valamilyen módon (hidegzuhany, hűtőkamra) pár percig hűtig az izmaikat, mivel így a test felfűtésére megnő a keringés, ezért gyorsabb a regeneráció. Náluk ez szigorúan pár perc, nehogy megfázzanak az adott esetben extrém hidegtől, de egy sima vízes ruha bőven nem elég hideg, hogy bármi kárt okozzon, főleg nyáron, és főleg, ha csak a lábadra teszed, szóval nyugodtan csináld, nem lesz bajod.
2021. máj. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! ^^
2021. máj. 23. 10:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem ártasz, csak ne túl hírtelen kezdd el. Mmint ne úgy, hogy rögtön nagyon hideggel, nagyon sokáig, hanem fokozatosan szoktasd magad hozzá
2021. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ neked is!
2021. máj. 23. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!