Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek a fekvőtámasz...

Szerintetek a fekvőtámasz megárt a lányoknak hosszútávon? Nem szélesíti nagyon a vállakat?

Figyelt kérdés

Ne gondoljátok, hogy kifogásokat keresek, amúgy sportos vagyok, rendszeresen futok és táncolok, tehát ha árt a lányoknak hosszútávon a fekvőtámasz, akkor is sportolok valami mást helyette.

Azon gondolkodtam, hogy ha kb egy évig ha mindennap csinálnék olyan 5-10 fekvőt, vajon mi lenne a hatása.


Azért félek kicsit ezt megtenni, mindennap, mert fekvőtámasz az szélesíti a vállakat nem? Az csak a férfiaknak áll jól. Igen, tudom, hogy ők azért nem 10-et csinálnak mindennap, meg szerintem, mást is csinálnak azok a vállak eléréséért, pl, súlyokat emelnek, de akkor is kíváncsi vagyok, a véleményetekre.



2022. szept. 19. 11:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat. Akkor nem tengerimalac szintem fogom nyomni xD
2022. szept. 19. 16:05
 12/18 anonim ***** válasza:
37%
Pár hónap múlva százas sorozatokat fogsz nyomni belőle és bombaalakod lesz tőle. Hajrá!
2022. szept. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon szar fizikai állapotban kell lenni ahhoz, hogy 10 darab fekvőtámasz igazi sporttevékenységnek minősüljön. Te éreztél eddig bármit is 10 darab fekvőtámasz kivitelezése után?
2022. szept. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem, eddig nem nagyon megerőltető. Gondolom, a tánc és a futás végett.
2022. szept. 19. 16:12
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor csak viszonyítás szempontjából mondom, hogy 10 darab fekvőtámasz kb. annyit ér, mint fél perc tánc. Csak hogy érezd, hogy mennyi értelme van napi 10 fekvőtámasznak. Ha erősíteni akarsz, izmosodni akarsz, formásodni akarsz, akkor eddz rendesen (lehetőleg konditermi súlyzós edzés).
2022. szept. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
51%
Csinalj 40-50 fekvőt naponta. Brutál jól fogsz kinézni. :)
2022. szept. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Magában a fekvőtámaszt nem sokat ér. Az is csak egy gyakorlat a sok közül. Ez olyan, mintha azt mondanám, hogy csinálj napi 50 húzódzkodást, aztán jól fogsz kinézni. Ettől a szó szoros értelmében nem leszel se izmos, se erős, és ennek ilyen formában sportértéke sincs. Rendesen kell edzeni, egy meghatározott terv alapján, ami minden izomcsoportra kiterjed, és a progresszív túlterhelés elvére épít.
2022. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 NTBS ***** válasza:
Nem.
2022. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!