Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az normalis ha egy ember...

Az normalis ha egy ember reggel 5:30 kor fut egyböl aztan miutan felkelt? Vagy inkabb nem ajanlott?

Figyelt kérdés

2022. szept. 14. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Ha ahhoz szokik hozzá, működhet. Én pl. ha reggel megyek futni, akkor inkább reggeli meg kakkantás után, mert nekem így komfortosabb.
2022. szept. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
A gyógytornászok és a reumatológusok nem ajánlják a közvetlen felkelés utáni fizikai igénybevételt és sporttevékenységet, mert a gerincednek és az vázizomzatodnak szükséges 2-3 óra, mire kvázi bemelegszik. Ettől függetlenül ha máskor nincs időd, nincs lehetőséged, jó a bemelegítésed, jó a nyújtásod, jó a mobilitásod, jó a cipőd, jó a technikád, akkor szerintem nem lesz baj. Ezt neked kell eldöntened. Én sosem voltam hajlandó az alvásom rovására beiktatni sporttevékenységet, inkább munka után nyúzom magam este, mégha hulla fáradt is vagyok, csak ne hajnalban kelljen. De nem vagyunk egyformák.
2022. szept. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom!
2022. szept. 14. 22:24
 4/12 Senior Séf ***** válasza:
27%

A lehető legnormálisabb. Így optimalizálod a cirkadián ritmusodat, hogy jól induljon a nap, és este jól aludjál. Ráadásul a reggeli napfény dopaminnal tölt fel, a mozgás pedig szerotonint teremt, tehát a két legfontosabb boldogsághormont biztosítod magadnak.

2-es példáját semmiképp ne kövesd. Az esti edzés belső stresszként működik, és minden stresszre kortizoltermelés a mellékvese válasza. A kortizol antagonistája a melatonin nevű alváshormonnak, és bár a fáradtságtól "jól alszol", valójában a szervek regenerációja nem teljesül.

2022. szept. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
63%

"Az esti edzés belső stresszként működik, és minden stresszre kortizoltermelés a mellékvese válasza."

Ez maximum akkor lenne fiziológiailag releváns, ha az egyén lefekvés előtt 1-2 órával végezné az erőedzést. Munka után edzeni teljesen tartható, és könnyen optimalizálható. A közvetlenül ébredés utáni fizikai aktivitás valóban nem a legcélszerűbb reumatológiai és ortopédiai szempontból, ezért a napfényes dopaminos biohacker bullshitet hagyd figyelmen kívül, kedves kérdező!

2022. szept. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ohm húha okes? Most nem tudom kinek hidjek a 4 esnek vagy az 5 ösnek?🥴
2022. szept. 16. 18:39
 7/12 Senior Séf ***** válasza:
13%
Abban a kiváltságos helyzetben vagyok, hogy a koromnál fogva engem hidegen hogy, hogy elhiszik-e, amit mondok, vagy sem. Én csak felvezetem, amit a kérdésről tudok, aztán, hogy ki mit kezd vele, az már az ő dolga. Ha nem tudsz dönteni, olvasgassál a cirkadián ritmusról, valamint a paraszimpatikus és szimpatikus idegrendszerről. Rakd össze az így kapott infókat, és máris tisztábban látsz a kérdésben.
2022. szept. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%

Nekem a futóedzőm nem mondta, hogy ne lenne jó reggel. Ráadásul rengetegen edzenek reggel, nagyobb nevek is, pl Lubics Szilvi is akkor szeret.


Én eszem pár falatot, éhgyomorral nem merek, de az edzőm is ezt javasolta, pár darab puffasztott rizs, abonett, fél banán stb.

Illetve idő, mire felöltözöm, összeszedem a holmimat, pulzuspántot stb, kivillamosozom a parkba...

2022. szept. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
nekem is azt tanácsolta a manuálterapeutám hogy az ébredés utáni 2 órában ne végezzek sporttevékenységet szóval ne is fussak. ettől függetlenül én azt mondom hogy ha alapos a bemelegítésed és jó a technikád akkor nagy gond nem lesz. nyilván még az is fontos hogy minőségi futócipőd legyen ne valami olcsó kínai szar.
2022. szept. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
34%

Jó, hogy egy csomóan lepontozták, amit edző- és dietetikus szakember mondott nekem. Illetve ami nagy neveknek is beválik.

😁

2022. szept. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!