Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot ajánlotok?

Milyen küzdősportot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Box thai box kick box kizárva. Amit viszonylag gyorsan el lehet sajátitani Egy kicsit.. és hatékony is
2010. szept. 16. 19:29
1 2
 1/13 anonim válasza:
taekwondo nem rossz szerintem : )) annyira nem gyorsan tanulható,de hatékony.
2010. szept. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

én a wing tsun kung-fut ajánlom, szerintem egy nagyon jó sport, és én nagyon élveztem is. Erőnlétet is ad, és elég gyorsan lehet haladni. Ha nem is vagy biztos benne egyenlőre, ajánlom, hogy keress egy egyesületet, menj el egy edzésre, mindenhol megengedik, hogy elmenj egy edzésre, hogy megnézd milyen. Ha nem tetszik, természetesen keresel mást:)

(Mellesleg én lány vagyok, és 1 évet tanultam, most suliban meg van önvédelem óránk, olyan feladat volt, ha elkapják a csuklódat, mit csinálsz-csak k kellett volna csavarni- és én reflexből kicsavartam, és behúztam egyet a srácnak, tök véletlenül, és nagyon sajnáltam a dolgot. de bennem volt a reflex, és ez számomra azt mutatta, h képes lennék visszaütni az "utcán" is...)

Én a wing tsun harcművészeti egyesületbe jártam

16

2010. szept. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

Szia!


Én is wing tsunra szeretnék járni, Te miért nem jársz már? Egyébként Jeet Kune Do-ztam egy ideig, az is nagyon jó, lényegében Wing Tsun + egyéb technikák.

2010. szept. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az való élet elég nagy kűzdősport.
2010. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

OFF 20:00: milyen suli, ahol van önvédelmi óra? Ez király.


Önvédelemre krav magát szokták általában ajánlani, mert az csak arra készít fel, hogy minél gyorsabban minél nagyobb valószínűséggel ússzál meg egy éles szituációt, szóval azt is szokták tanítani, mire kell figyelni, hogy eleve lekerülhesd a rázós szitukat, meg rámennek arra, hogy fegyveres ellen, több ember ellen mire figyelj, hogyan tudsz utat törni magadnak, elmenekülni. Kevés technika, azt viszont úgy begyakoroltatni, hogy éles helyzetben stresszhelyzetben is menjen azonnal. Cserébe mint küzdősport, tehát technikai szinten, mozgáskoordináció szintjén gyengébb, mint más cucc.

Vannak más kimondottan önvédelmi tréningek is.


A wing tsunt elég gyakorlatinak szokták tartani, meg gyorsan tanulhatónak.


A taekwondo-val nekem azért lennének fenntartásaim, leginkább az, hogy a technikák vagy 90%a nagyon szép rúgásokból áll, ráadásul általában magas rúgásokból, amikor meg nem vagy előtte benyújtva, bemelegítve (ami azért az utcán megesik), és teszem azt vastagabb/szűkebb/keményebb gatyában vagy esetleg bakancsban, akkor nehézkesen fogod te ezeket a rúgásokat kivitelezni (meg az nem is olyan gyors, amíg kellően hatékonyan megtanulsz rúgni, és amíg ez nincs, könnyen felborítanak, mert rúgás közben nem vagy stabil)


Én azt javasolnám, hogy nézz körbe, nézz meg edzéseket, és azok szerint dönts. Több múlik az edzőn, mint a választott harcművészeten/küzdősporton. Ha rossz az edző, nem magyarázza el dolgokat, nem törődik veled, nem javítja ki a hibáidat, akkor bármire is jársz, értelmetlen.

2010. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Wing Tsun, Jeet kune do nagyon királyak. Jól ajánlották.

Jó magam kevert katonai harcot tanultam, mióta tanulom még nem nagyon kellett kipróbáljam, de szerintem nagyon jó.

Csak már nem tudom mert nem vagyok ott helyileg ahol oktatják.

Jah és ingyen volt. Egy baromi jó fej de baromi kemény (maga az ember)edzővel.

2010. szept. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Jah és még valami. Jobb futni mindig, elkerülni a bajt. Erre pedig jó ha olvasol egy Ninjutsu könyvet és gyakorolsz egy picit. A ninjutsu maga az elkerülés, eltűnés, elrejtőzés művészete. Nincs benne semmi harc, a Ninjutsu mellé szoktak harcot tanulni. Pl.: karate, shotokan, kyokushin...
2010. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Önvédelemre a legjobbak a defendo,modern defendo,és a kézitusa és bár kihúztad ,de a box.A tkd meg felejtős szerintem.A rugdosással csak elnyújtod a bunyót,feltűnést keltesz,hívják a rendőröket,odaérnek a haverjai stb.
2010. szept. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"gyorsan el lehet sajátitani és hatékony is"


Ilyen nincs.


Vagy gyorsan elsajátítod és semmit sem ér, vagy lassan és hatásos.


A legközelebb ehhez talán a Krav-maga van, azt kb 1 év rendszeres edzéssel képzetlen harcos ellen hatékonyra tudod fejleszteni.

De képzett harcos ellen a kraw maga már nem olyan erős, mint az "utcán". A komoly harcművészetekhez, mint a kung-fu vagy az aikido meg minimum évek kellenek, mire hatásosan tudod a technikáit alkalmazni.

2010. szept. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
áá hagyd ezeket ezeket sokáig kell hogy érjen valamit box az jó ilyesmik a jók
2010. szept. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!