Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen sporttal kezdjek?

Milyen sporttal kezdjek?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, eddig sosem sportoltam tartósabban. Párszor jártam falat mászni, az jó móka volt de nem túl hatásos. Szeretnék valami olyan sportot választani, ami rendesen megeddz és mondjuk egy hónap után már látványos eredménye van. Futni utálok és most jobb lenne valami benti sport, tekintettel a rossz időre. Azt mondják, jól nézek ki, de nekem is megvan ez a hülye tinimarhaságom, hogy kövérnek látom magam (170cm 62kg). Gebe liba nem akarok lenni, fogyókúrára nem bírom rászánni magam és amúgy sem elfogyni hanem szálkásodni akarok. A sportokat annyira nem ismerem, szóval nem tudom, hogy mi lenne jó nekem. Ezért is tettem fel ezt a kérdést:)
2010. szept. 13. 20:32
 1/5 anonim válasza:
Ha rám hallgatsz kezd el a kondizást, növeld az erőnléteted, javítsd a fizikumodat és a nyoma is megfog látszani! :D Elég bonyolult az egész testépítés de nem kell egy könyvet kiolvass hogy belekezdj, rlég lesz pár oldal: [link] option=com_content&task=view&id=87 Ha hajlandó vagy komolyan venni akkor olvasd el tanulj meg mindent az ismétlésekről a táplálék kiegészítőkről stb. ha segítségre van szükségeg kérdezz! Akár tőlem, akár mástól aki tapasztalt!!!
2010. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha életedben nem sportoltál, akkor szinte akármilyen sporttól 1-2 hónap alatt már látható eredményeket érhetsz el. Természetesen nem heti 1-2 alkalomtól, hanem ha napi szinten csinálod. De verd ki a fejedből ezt az "utálok futni" szöveget, mert így nem lehet elkezdeni sportolni. Mind a fociban, kosárban, röplabdában, kézilabdában, stb sportban a futás az alap. Ahhoz pedig edzettség és jó állóképesség kell, te pedig ezt szeretnéd elérni. Magában a kondizás nem eddz meg, mivel izmot szedsz fel magadra, de a tüdődet és az állóképességedet csak minimális szinten fejleszti. Szóval szedd össze magad, mert akaraterő nélkül nem fogsz menni semmire. Egy értelmes tudok mondani a leírtakra: tánc. (de ha nem szeretsz futni még mindig ott van a sakk, társasjátékok-.-)
2010. szept. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
az állóképességet a kondi edzi meg a legjobban!!! a tüdőt is edzi rendesen!!! láttál te már strongman(erősember versenyeket)? ott alig kapnak levegőt szükség van tüdőre
2010. szept. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és szerinted a testépítők nem szoktak futni?-.-'''
2010. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
ez meg a másik
2010. szept. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!