Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Segíts (etek) nekem összeállít...

Lecsoka kérdése:

Segíts (etek) nekem összeállítani egy étrendet, sürgős (? ) Tömegnövelés, edzés, táplálék .

Figyelt kérdés

Előre is köszönöm szépen.

Szóval mától elkezdek tömegnövelő port inni...

És ugye ahhoz kell hogy rendszeresen étkezzünk ( nem tudom hogy mennyit kell naponta enni, és hogy miket... esetleg mit ne! ) Másrészt , hogyan edzek ? 6 éve thaiboxolok, de tudom hogy az nem olyan edzés ahol megnövelhetem az izmaimat stb... ( nagyon kemény edzés, de ha jól tudom súlyzóznom kéne vagy valamit ... )

Kérlek írjatok le mindent amit tudnom kéne :) , köszönöm előre is!


2010. szept. 11. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Na itt 1 másik kérdésre adott válaszom:


h4xOr válasza:


Hát én ingyen biztos nem fogok konkrét étrendet írni senkinek de az irányelv:


Tömegelés alatt 1,5-2g fehérje/tskg(csirkemell,pulykamell,hal,tejsavó,sovány túró,tojásfehérje)

3-5g Ch/tskg (rizs,krumpli,zab,tömegnövelő,kenyér,hüvelyesek,párolt zöldségek)

0,5g zsír/tskg(telítetlen,növényi.Olajos magvak,lenmagolaj)



Napi 6 étkezés edzés után dextróz(min 50g) tejsavó

2010. szept. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 clint ***** válasza:

a lényeg, hogy valamelyest védekezz a küzdősport edzés közbeni izomlebontáshoz az a protein és lassu lebomlású szénhidrát.

Bedobsz kb 50 gramm fehérjét szilárd kajából (HÚSBÓL) edzés előtt egy órával, és kb 150 gramm szénhidrátot összetett vagy egyszerü szénhidrátból (ez akármilyen fos kaja lehet, ilyenkor tolhatsz pizzát is, vagy fehérkenyeret) Edzés (box) közben pedig pakolnék BCAA és Glutamin port a vízembe, és azt iszogatnám. Csak mert a megterhelő edzés lebonthatja az izmokat, a fehérje és aminósavak védik, a magas kalóriáju kaját amit bevittél pedig elkezded energiaként lebontani.

A súlyzós edzés után meg igyad a tömegnövelődet.

Lényegében nézd a jó oldalát. Nehezebb a küzdősport miatt tömeget növelni, de kevesebb az esély a zsírosodásra.

egy testépítő pl ritkán ehet amit akar ha minőségi izmot akar, te megeheted mert a felülésekkel, árnyékolással, fekvőtámaszokkal simán ledolgozod.

Az étrenddel meg ne foglalkozz, a lényeg legyen a fehérje bevitel, az mehet minden testsúlykilódra 2 gramm. Súlyzós edzés után pedig próbálj zsírmentesebben étkezni, ilyenkor a szénhidrátot rizsből vagy főtt burgonyából vidd be.

2010. szept. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!