Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az jó, hogy ha izomlázra...

Az jó, hogy ha izomlázra dolgozunk rá?

Figyelt kérdés
2008. dec. 14. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem jó.
2008. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
na és miért nem jó? Kiv vagyok mit mondanak a sárgaoldalon felnőtt birkaszelleműek.( az oldallal nincs bajom csak azokkal akik istenként tisztelik és minden egyes szavát aranyszabályként követik)
2008. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Bocs, de én hiszek azoknak az embereknek, akik ebben a sportban elég sok mindent letettek az asztalra, nem tehetek róla, hogy a "sárgaoldallal" vannak kapcsolatban közülük sokan.


Ja, hogy miért nem. Azért mert az izomláz az izomban keletkezett mikrosérülések miatt van és így nem jó mégjobban kicsinálni azokat izmokat, hagyni kell őket regenerálódni. Amúgy amit a tesitanárok mondanak, hogy a tejsav miatt van az izomláz és rá kell edzeni, hogy elmúljon, az azért téves, mert a tejsav rövid időn belül kiürül az izomzatból. Szerintem eléggé elképzelhetetlen, hogy napokig az izomban marad a tejsav, amikor edzés nélkül is van vérkeringés ami "megtisztítja" az izmokat...

2008. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 vav22 ***** válasza:
71%
Szia! Ez hülyeség, hogy nem jó. 8 éve aktívan sportolok, az amit mondok nem magamtól tudom, hanem nálam sokkal képzettebb emberektől pl. olyan maratonfutótól, aki edzőm volt és világranglistán 7. helyen állt, ma testnevelőtanár, gyógypedagógus és stb. Az izomlázra igen is kell mozogni, DE nem erősen ráedzeni, hanem laza, könnyebb mozgást kell végezni rá! De hangsúlyozom, hogy erősen nem szabad edzeni rá, mert sérüléshez vezethez, viszont a könnyed edzés jót tesz neki! Remélem segítettem! Jó sportolást! :-)
2008. dec. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 vav22 ***** válasza:
53%
előző válaszoló vagyok, hogy pontosítsak a mikrosérüléseken, az izomláz azért fáj annyira, mert tejsav termelődik, amúgy úgy kell elképzelni az izomlázat, mint nagyon-nagyon apró kis izomszakadások
2008. dec. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
2008. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
20%
Attól függ, Jónak azért nem jó mert kellemetlen érzés egy ideig. De viszont nagyábból elmulik tőle az izomláz.:)
2008. dec. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem sokat de dolgoz rá!!!!

Mert ha nem dolgzol rá akkor megint leállsz ameddig elmúlik és ha megint újra kezdez pl gyúrni akkor megint kifog jönni és így tovább...

2008. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem szabad ráedzeni... Nyújtani, azt szabad, lassan...

A tejsavnak a legújabb kutatások szerint 0 köze az izomlázhoz.... Ezek sérülések az izomszövetben, amire ha rádolgozol mégnagyobb sérülések lesznek. Begyullad, fájni fog, aztán csak nézegethetsz. Nem akarok a tesi tanárokat leszólni meg a nagy sportolókat.De hál ég, ők nem orvosok, csak nekik azt mondták és kész elfogadják, hogy akkor tejsav. Nem, ne dolgozz rá, csak finoman nyújts!

2008. dec. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
79%

Úgy tűnik, ez a wikipédiás bejegyzés elég megbízható forrásból származik:


[link]

2008. dec. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!